Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

PiS przed PO i LiD

PiS przed PO i LiD tak według sondażu Gazety Wyborczej, rozłoży się poparcie wyborców w zbliżających się wyborach do parlamentu. Z badań przeprowadzonych w ostatni weekend września wynika, że prawie 46,1 procent wyborców z województwa podlaskiego odda 21 października głos na PiS. Na 27 - mio procentowe poparcie może liczyć PO a 13 % głosujących poprze LiD. Samoobronę wesprze 4,6 %, LPR - 3,3 % PSL - 1,5 % Polska Partia Pracy - 2,2% głosujących.

Jeśli chodzi o płeć wyborców, to w przypadku pierwszych trzech partii prowadzących w sondażu w zbliżonych proporcjach popierają je i kobiety i mężczyźni. Choć nieco więcej pań niż mężczyzn zagłosuje na PiS i PO. LiD i Samoobrona cieszy się większym poparciem u mężczyzn. Elektorat PiS-u to przede wszystkim ludzie dojrzali. Najwięcej głosów na to ugrupowanie oddadzą ci którzy skończyli 60-ty rok życia (54%), duże poparcie PiS ma również w gronie 30-to i 40-to latków - ponad 40 %. Natomiast PO - najwięcej głosów dostanie od ludzi młodych. Tę partię popiera 50 % wyborców między 18-ym do 24 -ym rokiem życia. PO popiera też najwięcej wyborców z wyższym wykształceniem - 36,8 %, ale co ciekawe już więcej wyborców ze średnim wykształceniem zagłosuje na PiS. To ugrupowanie popiera najwięcej wyborców z wykształceniem zasadniczym zawodowym. Ligę i Samoobronę popiera przede wszystkim elektorat z wykształceniem podstawowym. Gazeta Wyborcza badała również jak zmieniły się preferencje ankietowanych w porównaniu z wyborami sprzed dwóch lat. Okazało się, że najwierniejszy elektorat ma lewica, PiS i PO. Wyborcy popierający przed dwoma laty partię demokratyczną zasilą teraz elektorat PO, niemal połowa popierających dotychczas PSL tym razem zagłosuje na PO. Platforma przejęła tez część elektoratu lewicy. PiS natomiast przejął aż 60 procent dotychczasowych zwolenników LPRu i ponad 30 % głosujących wcześniej na Samoobronę. LiD natomiast przejął poparcie tych którzy dotychczas głosowali na Krajową Partię Emerytów i Rencistów. Pełne wyniki sondażu w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej w Białymstoku.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę