Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

poniedziałek 17.09.2007

Gazeta Współczesna - Stan krytyczny naszego szpitala Gazeta Współczesna - Warto mieć zasady! Gazeta Współczesna - Zdjęcia ludzkich losów Gazeta Wyborcza - Sympatycy PiS zjechali na konwencję partii

Gazeta Współczesna - Stan krytyczny naszego szpitala
Jeżeli dyrekcja nie spełni żądań lekarzy, to połowa z nich odejdzie
- Dziś lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia, muszą dać mi odpowiedź, czy rezygnują z pracy - podkreśla Marian Jaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Jutro tę liczbę musi poznać marszałek województwa. Wtedy zdecydujemy, czy powołamy sztab kryzysowy w szpitalu.
Po trzech miesiącach od zakończenia strajku łomżyńskich lekarzy wciąż brak jest porozumienia. W tej sytuacji za dwa tygodnie placówkę opuści połowa medyków, a pacjenci trafią do innych szpitali.
500 zł jałmużny
W ubiegłym tygodniu lekarze nie zgodzili się na proponowane wynagrodzenia. Średnia pensja lekarza kontraktowego miałaby wynosić ok. 6 tys. 800 zł.
- Zaproponowaliśmy także 500 zł dodatku czasowego - mówi dyrektor. - Propozycja była do negocjacji, ale medycy uznali, że to jałmużna.
Lekarze nie przyjęli propozycji dyrekcji, a nawet uznali ją za obraźliwą.
- To chyba jakiś żart w sytuacji, gdy za dwa tygodnie szpital może przestać funkcjonować - podkreśla Leszek Kołakowski, przewodniczący OZZL w łomżyńskim szpitalu.
Aby lekarz mógł otrzymać trzymiesięczny dodatek, wszyscy medycy musieliby zagwarantować, że nie będą strajkować przez kolejne 15 miesięcy, że nie będą renegocjować umów o pracę i wypracują 100 proc. kontraktu z NFZ.
- Chcemy długoterminowego rozwiązania - mówi Kołakowski, który w piątek przedstawił dyrekcji proponowany harmonogram podwyżek.
Lekarze żądają podwyżki od 1 października w wysokości 1800 zł brutto dla lekarzy z II stopniem specjalizacji, 1500 zł z I stopniem i 1200 zł bez specjalizacji. Poza tym chcą też podwyżek w 2008 i 2009 roku.
więcej: Gazeta Współczesna - Stan krytyczny naszego szpitala

Gazeta Współczesna - Warto mieć zasady!
Łomżyńskie Foliowa torebka rozkłada się setki lat. Niestety, nie myślimy o tym, kiedy pakujemy w nią zakupy.
Raz do roku tłumnie i chętnie sprzątamy świat, ale od spektakularnych akcji bardziej potrzebna jest codzienna troska. Każdego dnia każdy z nas może zrobić coś dla dobra środowiska.
Marta Sinoff, studentka z Łomży, wie, że nie wymaga to wielkiego wysiłku i pieniędzy, to po prostu kwestia myślenia o otoczeniu i zmiany nawyków, przestawienie się na ekologiczny styl życia.
- Oszczędzanie wody, segregowanie odpadów, to jest bardzo ważne - podkreśla Marta Sinoff, która w życiu przestrzega zasad dbania o środowisko. - A dużo dobrego można zrobić już na poziomie naszego domu.
Akcja - sprzątanie
"Oszczędzaj, wyłączaj, odzyskuj. Świeć przykładem!" - to hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata, ale to też początek dużej kampanii edukacyjnej.
- W tym roku będziemy mówić o oszczędzaniu. Oszczędzaniu surowców naturalnych, energii, materiałów. Chcemy zwrócić uwagę na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i na to, co każdy z nas może zrobić sam w domu, aby środowisku było lżej - czytamy na stronie internetowej Fundacji Nasza Ziemia, koordynatora akcji Sprzątanie Świata w Polsce. 
więcej: Gazeta Współczesna - Warto mieć zasady!

Gazeta Współczesna - Zdjęcia ludzkich losów
"Zagubiony porządek" - na wystawie w Jańskim zobaczmy codzienne życie ludzi z XX wieku utrwalone na fotograficznej kliszy.
Stare fotografie pokazujące dawną wieś podlaską, kulturę żydowską oraz codzienne życie mieszkańców Litwy prezentowane są na wystawie w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego przy ulicy Krzywe Koło w Łomży.
Najważniejszy jest człowiek
- Dla mnie nie jest istotna uwieczniona na zdjęciach architektura, choć jest piękna i pokazuje miniony już porządek, tworzony przez wiele kultur. Dla mnie najważniejszy jest człowiek - podkreśla dr Zbigniew Piotrowski, dziekan uczelni. - Fotografie przedstawiają ludzi, którym możemy spojrzeć prosto w oczy i zastanowić się nad ich życiem, pomyśleć, jak potoczyły się ich losy i czy spełniły się ich marzenia.
Zdjęcia prezentowane na wystawie zebrał Tomasz Wiśniewski, który jest wykładowcą na łomżyńskiej uczelni. Jego kolekcja liczy ponad 40 tys. fotografii z różnego okresu. Wystawa pokazuje niewielką część jego zbiorów, ilustruje związek człowieka z miejscem i krajobrazem, w którym żyje.
Wystawę można oglądać do 15 października. Warto się na nią wybrać, tym bardziej że wstęp jest bezpłatny.
więcej: Gazeta Współczesna - Zdjęcia ludzkich losów

Gazeta Wyborcza - Sympatycy PiS zjechali na konwencję partii
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom podczas niedzielnej białostockiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości nie zaprezentowano społeczeństwu kandydatów tej partii do Parlamentu
Nie zmartwiło to jednak ponad 2 tysięcy członków i sympatyków PiS, którzy do hali białostockiego Włókniarza przyjechali z całego województwa. Atmosfera na trwającej kilka godzin imprezie chwilami przypominała polityczną manifestację, chwilami koncert rockowy. Prowadzący konwencję Mariusz Kaminski, sekretarz podlaskiego PiS, co chwila krzykiem zachęcał widownię do klaskania i machania partyjnymi chorągiewkami. Clou imprezy stanowił jednak występ premiera Jarosława Kaczyńskiego, fetowanego przez tłum niczym monarcha lub gwiazda rocka. Zebrani długo nie chcieli dopuścić do słowa szefa PiS; spontanicznie klaskali, odśpiewali mu też sto lat.
Konkretów natomiast na konwencji nie było. Lista kandydatów ma zostać zaprezentowana dopiero w najbliższą środę - zapowiedział już po imprezie szef podlaskiego PiS Krzysztof Putra, zdradzając że to właśnie jemu premier zaproponował najbardziej prestiżowe, pierwsze miejsce na liście do Sejmu.
więcej: Gazeta Wyborcza - Sympatycy PiS zjechali na konwencję partii


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę