Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Najlepsi przewodnicy psów z Grajewa

Sierż. Marek Truszkowski z KPP w Grajewie - to najlepszy przewodnik policyjnego psa w województwie. Sierżant wygrał eliminacje wojewódzkie V Edycji Mistrzostw Polski Przewodników i Psów Policyjnych – Sułkowice 2004. Do rywalizacji stanęło 12 funkcjonariuszy.

Podczas zawodów zostało rozegranych pięć konkurencji:
- test sprawdzający wiedzę przewodników z zakresu kynologii, taktyki i techniki użycia psa, elementów kryminalistyki,
- sprawdzenie umiejętności strzeleckich przewodników,
- tropienie śladów ludzi,
- ćwiczenia z posłuszeństwa ogólnego i pokonywania przeszkód,
- ćwiczenia obrończe, w tym obrona przewodnika i pościg za przestępcą.

Zwyciężył sierż. Marek Truszkowski z KPP w Grajewie. Drugie miejsce zajął również reprezentant KPP w Grajewie sierż. Waldemar Brzozowski. Na trzeciej pozycji uplasował się sierż. sztab. Jarosław Grycuk z KMP w Białymstoku. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody pieniężne.

Trzej przewodnicy będą reprezentować nasze województwo podczas finału ogólnopolskiego, który pod koniec września odbędzie się w Sułkowicach.

Zakończyły się także eliminacje wojewódzkiej edycji ogólnopolskich zawodów policjantów prewencji – Turniej Par Patrolowych „PATROL ROK”. Oprócz policjantów, w niektórych konkurencjach, gościnnie brali udział również funkcjonariusze straży granicznej, aresztu śledczego, izby celnej, żandarmerii wojskowej, inspekcji transportu drogowego i straży miejskiej. Zawody trwały 3 dni. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: „test z wiedzy policyjnej”, „techniki obezwładniania”, „policyjny tor przeszkód”, „interwencje policyjne” i „pierwsza pomoc przedlekarska” oraz „strzelanie na torze przeszkód”.

Zwyciężyli:
I miejsce – para patrolowa z KMP w Białymstoku – sierż. sztab. Andrzej Olechno, st. post. Paweł Zabrocki,
II miejsce - para patrolowa z KMP w Białymstoku – st. post. Krystian Chim, post. Daniel Łupiński,
III miejsce – para patrolowa z OPP w Białymstoku – st. post. Dariusz Supronowicz, post. Marek Samul

Zawodnicy, którzy indywidualnie zajęli pierwsze cztery miejsca będą reprezentować województwo we wrześniu na finale centralnym w Słupsku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę