Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dodatkowe pieniądze na inwestycje unijne

Dodatkowe pół miliarda złotych może uzyskać województwo podlaskie na inwestycje finansowane z funduszy unijnych. Będzie to możliwe dzięki przeniesieniu niektórych projektów z programów wojewódzkich oraz rozwoju Polski Wschodniej do centralnych programów sektorowych. Poinformował o tym na konferencji prasowej marszałek województwa. Dotyczy to dwóch odcinków dróg wojewódzkich, dokończenia budowy Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, a także budowy campusu Uniwersytetu w Białymstoku oraz budowy biblioteki i Wydziału Budownictwa oraz Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. W to miejsce wejdą inne projekty, które zostaną wyłonione w drodze konkursów o co wnioskowali przedstawiciele samorządów powiatowych i gminnych województwa podlaskiego.

Uczestniczący w konferencji poseł Krzysztof Jurgiel apelował o zaprzestanie sporów na temat przebiegu trasy Via Baltica ponieważ może to doprowadzić do tego, że droga ta połączy Estonię, Łotwę oraz Litwę z Polską i resztą Unii Europejskiej przez obwód kaliningradzki czyli tzw. berlinką. To dawna trasa, która miała połączyć Królewiec z Berlinem. Na razie wiadomo, że budowana będzie w ramach programu "Infrastruktura i Środowisko" droga nr 19 Kuźnica Białostocka - Barwinek. Inwestycja ma kosztować ponad 2 miliardy euro i połączy Białoruś ze Słowacją. W latach 2007 - 2013 województwo podlaskie będzie miało na inwestycje kilka miliardów euro z regionalnego programu operacyjnego, programu rozwoju Polski Wschodniej oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na razie Podlasie jest na pierwszym miejscu w Polsce pod względem wykorzystywania pieniędzy unijnych z lat 2004 - 2006. Zakontraktowane zostały wszystkie środki a już ponad 80 procent dotacji otrzymali inwestorzy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę