Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Niedziela na św. Rocha

  Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie oraz Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zapraszają 19 sierpnia 2007 roku - od godz. 10.00 do 18.00 - na “Niedzielę św. Rocha”. W programie imprezy, która ma charakter festynu rodzinnego i odbędzie się na terenie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie, przewidziane są liczne atrakcje. Po raz pierwszy w naszym regionie wystąpi zespół folkowy “Čači Vorba” z Lublina, grający muzykę z pogranicza bałkańsko-cygańskiego, natomiast folklor kurpiowski reprezentować będzie Kapela z Nowogrodu. Twórcy ludowi wezmą udział w pokazach tradycyjnego rzemiosła oraz wytwórczości ludowej. Na straganach z wyrobami artystycznymi będzie można kupić rzeźby i obrazy, wycinanki i papierowe kwiaty, ozdoby z bursztynu i koronki, ceramikę i przedmioty z wikliny oraz tkaniny i obrusy. Nie zabraknie także stoisk z regionalnymi potrawami. Będzie można skosztować i nabyć różne smakołyki: pampuchy, piwo kozicowe, sery, miód i domowy chleb. Przewidziane są także konkursy dla dzieci i dorosłych propagujące tradycyjne gry i zabawy zręczościowe.
Zobacz imprezy na 80. lecie Skansenu  Zobacz relację foto z czerwcowych spotkań
Grzegorz Gwizdon
śr, 01 sierpnia 2007 13:40
Data ostatniej edycji: cz, 02 sierpnia 2007 11:56:22

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę