Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

80 lecie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie

19 czerwca 1927 roku zostało otwarte Muzeum Kurpiowskie w Nowogrodzie. W 2007 roku przypada 80 rocznica tego wydarzenia . W ramach obchodów jubileuszu planujemy realizacje różnych przedsięwzięć, między innymi odbędą się trzy imprezy o doniosłym znaczeniu i szerokim zasięgu. Są to: - „Skansenowskie spotkania. W 80. rocznicę powstania Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie” – termin: 10.06.2007 r. - „Niedziela na św. Rocha” – termin: 19.08.2007 r. - Ogólnopolska Konferencja Skansenowska pt. „Muzea na wolnym powietrzu a produkty regionalne” – termin: 20.09-23.09.2007r.

- „Skansenowskie spotkania. W 80. rocznicę powstania Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie" – termin: 10.06.2007 r. Impreza masowa (ok. 4.000 uczestników) na wolnym powietrzu na terenie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Popularyzuje tradycyjną kulturę Kurpiowskiej Puszczy Zielonej – występy kapel i śpiewaków kurpiowskich oraz twórców ludowych.

- „Niedziela na św. Rocha” – termin: 19.08.2007 r. Impreza masowa (ok.10.000 uczestników) na wolnym powietrzu odbywająca się na terenie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Poprzez występy artystów z różnych regionów etnograficznych kraju (Łowickie, Lachy Sądeckie, Kaszuby), a nawet  z innych państw (Peru, Ukraina) ma ona charakter festynu ponadlokalnego. W tym roku wystąpi zespół folkowy „Čači Verba” z Lublina, grający muzykę z pogranicza bałkańsko-cygańskiego. „Niedziela na św. Rocha” jest imprezą o ugruntowanej renomie - została nagodzona „Złotym Bocianem” w konkursie na najpopularniejszy festyn Ziemi Łomżyńskiej w 1999 roku. Uczestniczący w niej goście pochodzą głównie z Łomży, Ostrołęki, Warszawy, Białegostoku, Gdańska i Wrocławia.

 

- Ogólnopolska Konferencja Skansenowska pt. „Muzea na wolnym powietrzu a produkty regionalne” – termin: 20.09-23.09.2007r. w Hotelu „Zbyszko” Nowogrodzie. Ma charakter jubileuszowy, zgromadzi około 120 osób ze środowiska muzealników skansenowskich, pracowników naukowych wyższych uczelni i przedstawicieli organizacji społecznych i zawodowych z całego kraju.

 

Grzegorz Gwizdon
cz, 15 marca 2007 14:34
Data ostatniej edycji: so, 23 czerwca 2012 13:41:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę