Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

„Wielki” Florian Skulski...

„Król barytonów polskich” Florian Skulski i jego goście – to tytuł wyjątkowego koncertu jaki odbył się w czwartkowy wieczór w łomżyńskim ratuszu. Wybitny solista nie tylko śpiewał, ale także dzielił się z publicznością swoimi wspomnieniami z życia gwiazdy scen operowych całego świata. Wśród wykonawców których Florian Skulski zaprosił na koncert do Łomży była m.in. znakomita Barbara Kubiak, z którą śpiewał po najlepszych scenach Europy.


Florian Skulski debiutował w 1959 r. w Operze Bałtyckiej. Solista śpiewa na wieli scenach operowych, Polski i zagranicy. Śpiewał w Teatrze Bolszoj w Moskwie, w teatrach Niemiec, Belgii, Danii, Finlandii, Włoch, Francji, Grecji, Austrii, Bułgarii, Holandii, Luksemburga. W Polsce od dziesiątków lat mozna go usłyszeć m.in. na „deskach” Teatru Wielkiego w Warszawie, Opery Śląskiej w Bytomiu, czy Opery Nova w Bydgoszczy.
Ma w swym repertuarze główne role z oper Verdiego, Donizettiego, Rossiniego, Czajkowskiego, Moniuszki, Szymanowskiego i wielu innych kompozytorów. Szczególnie upodobał sobie opery Giuseppe Verdiego. W tytułowej partii Nabucca wystąpił niemal 500 razy. Inne role - „rekordzistki” Floriana Skulskiego to Figaro w „Cyruliku sewilskim” i tytułowy Rigoletto.
Wczoraj w ratuszy wspominał nieco przypadkowe początki śpiewania i błyskawiczną karierę. Już w dwa lata od rozpoczęciu nauki śpiewu Jerzy Katlewicz powierzył Skulskiemu partię Walentego w Fauście.
Foto: Florian Skulski
Foto: w imieniu prezydenta gości powitał sekretarz miasta  Jan Zawistowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę