Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

środa 23.06.2004

Kurier Poranny - Zaoczni i wieczorowi też dostaną Kurier Poranny - 80 kilometrów do porodu

Kurier Poranny - Zaoczni i wieczorowi też dostaną
Od października dwa razy więcej studentów będzie miało prawo do stypendiów. Dostaną je studenci uczelni nie tylko państwowych, ale i prywatnych, a także zaoczni. Ministerstwo Edukacji zapewnia, że znajdą się na to dodatkowe pieniądze.
Dotychczas prawo do stypendiów mieli tylko studenci studiów dziennych na uczelniach państwowych. Wczoraj prezydent podpisał ustawę, która to zmienia. Do około 817 tys. studentów dziennych pobierających stypendia w całym kraju trzeba dodać 970 tys. zaocznych, wieczorowych i eksternistycznych.
Zdania podzielone
- Uważamy, że to jest nie w porządku wobec studentów dziennych. Jeśli ktoś uczy się wieczorowo czy zaocznie ma możliwość podjęcia normalnej pracy. My nie mamy na to żadnych szans. Zajęcia są rozbite na pięć dni, najczęściej od rana do wieczora. Ciężko jest też przejść na indywidualny tryb studiowania lub chociaż zaliczeń, co też ułatwiłoby nam znalezienie pracy - mówi Wojciech Kopciewski, przewodniczący parlamentu studentów Uniwersytetu w Białymstoku.
więcej: Kurier Poranny - Zaoczni i wieczorowi też dostaną

Kurier Poranny - 80 kilometrów do porodu
To jakaś paranoja! Mamy w mieście tyle porodówek, a nie chcą przyjąć ciężarnych z komplikacjami! - łapią się za głowę lekarze pogotowia. Co się stało? Dwie kobiety z zagrożoną ciążą zgłosiły się po pomoc do PSK w Białymstoku. Ale stamtąd je odesłano. Gdzie? Do Łomży.
Wszystko rozegrało się 16 czerwca. O godzinie 20. pogotowie ratunkowe dostało zlecenie z izby przyjęć Publicznego Szpitala Klinicznego. Miało przewieźć do szpitala w Łomży 21-letnią Beatę. Była w 21. tygodniu pierwszej ciąży. Zaczęła krwawić.
więcej: Kurier Poranny - 80 kilometrów do porodu

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę