Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Fuszerka potwierdzona...

Główne zdjęcie
nowa murawa zmodernizowanego stadionu
fot. styczeń 2007

Po ponad dziewięciu miesiącach od rozpoczęcia prac w czwartek „w tajemnicy” dokonano odbioru zmodernizowanego stadionu przy ul. Zjazd w Łomży. Urzędnicy ratusza wskazali szereg nieprawidłowości... Zastrzeżenia dotyczą przede wszystkim nowej murawy, ale uwagi zgłoszono także m.in. do podbudowy bieżni i sposobu montowania ogrodzenia. Zielona Architektura z Warszawy ma naprawić fuszerkę do końca lipca. Prace na murawie mają być prowadzone w przerwie pomiędzy ligowymi rozgrywkami.

O zakończeniu I etapu modernizacji stadionu i dokonanym w czwartek (31 maja) odbiorze prac poinformowało w piątek (1 czerwca) po południu biuro prasowe ratusza. Jeszcze rano pracownicy biura informowali, że to co wczoraj działo się na stadionie nie było odbiorem prac... O odbiorze nie wiedzieli także m.in. radni z Komisji Gospodarki Komunalnej, którzy we wtorek (29 maja) zażądali od prezydenta przygotowania informacji o stanie modernizacji stadionu... O stadion pytali także radni podczas środowej (30 maja) sesji Rady Miasta, ale o czwartkowym odbiorze nikt im nie powiedział.   
 
Z opublikowanej na stronie internetowej urzędu miejskiego informacji o odbiorze stadionu wynika, że większość zastrzeżeń zgłoszonych wykonawcy dotyczy niewłaściwie wykonanej murawy.  
„Na murawie boiska widoczne są skutki ułożenia darni w okresie późnojesiennym o różnej jakości. Po okresie zimowym wystąpiły duże i liczne place wygniłej trawy. Mimo wymiany części pasów, fragmenty darni są dalej złej jakości (niedostateczny stopień zadarnienia). Stwierdzono również różne kolory trawy co wskazuje na braki nawozowe lub słabą witalność trawy. W celu poprawienia jakości trawy Zielona Architektura została zobowiązana w okresie przerwy między rozgrywkami (lipiec 2007) do wykona następujących prac: skaryfikacji nawierzchni czyli usunięcia filcu – napowietrzenie nawierzchni, wgłębny dosiew trawy oraz opracowanie planu nawozowego na rok 2007.
Ponadto na bieżni i jej łuku stwierdzono trzy zastoiska o powierzchni około 3 m2 od 1 do 3 mm głębokości. Natomiast na zakolach lekkoatletycznych występują większe zastoiska, gdzie powierzchnia w wersji  docelowej ma być na tym samym poziomie.
Ponadto ze względów  technologicznych na łukach nie zamontowano 11 mb elementów “ACO” w celu umożliwienia bezkolizyjnego wjazdu sprzętu  do wykonywania kolejnych warstw nawierzchni. Elementy powyższe zostały przekazane dla administratora i znajdują się na stadionie.
W ogrodzeniu urzędnicy wskazali do wymiany elementy mocujące przęsła do słupków ogrodzeniowych oraz nakrętek zrywalnych, a także balustrady do przemalowania, na których występują miejscowe przerdzewienia.
Na zrzucie wód deszczowych stwierdzono wcześniej wycieki najprawdopodobniej spowodowane podciągnięciem uszczelki co powodowało brak szczelności na połączeniu rury.
Do pozostałych elementów modernizacji stadionu uwag nie było. Termin usunięcia wszystkich usterek wyznaczono Zielonej Architekturze do dnia 30 lipca 2007 roku.”

W informacji ratusza nie ma nic o rzekomych pracach  jakie Zielona Architektura miała wykonać za niedotrzymanie dwóch kolejnych terminów realizacji zadania. Początkowo remont miał zakończyć się do 30 października, później termin wydłużono do końca grudnia 2006 roku... Jak wówczas mówiono za karę Zielona Architektura miała zrobić dwa boiska treningowe... Tymczasem przed dwoma tygodniami miasto ogłosiło przetarg na II etap modernizacji stadionu, który zasadniczo obejmuje wykonanie boiska treningowego – czyli to co miało być wykonane za karę...

Przypomnijmy Zielona Architektura za "zmodernizowanie" łomzyńskiego stadionu zainkasowała niemal równe 3 mln zł.


    zobacz też: 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę