Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Lewica znowu rządzi i w województwie i w Sejmiku

Sejmikowe radnych politykowanie po raz kolejny przypominało zabawę kilkuletnich dzieci w piaskownicy. Przed miesiącem Marszałek Województwa Janusz Krzyżewski (SLD) wnioskował do Sejmiku o odwołania wicemarszałka Jana Kamińskiego z Podlaskiej Inicjatywy Ludowej (wcześniej Samoobrona), a w poniedziałek ten sam marszałek wnioskował do tego samego Sejmiku o powołanie na wicemarszałka tego samego Jana Kamińskiego. Co ciekawe zarówno pierwszym razem jak i drugim rządząca w województwie lewicowa koalicja SLD-UP, PSL i PIL poparła wniosek swego marszałka.

W konsekwencji we władzach województwa wszystko wróciło do lewicowej normy. Zagrożeni utratą władzy działacze tej opcji politycznej pokazali co jest najważniejsze – i po raz kolejny obserwatorzy ich działań przekonali się, że nie liczą się słowa, a czyny. Na poprzedniej sesji sejmiku marszałek wniosek o odwołanie Jana Kamińskiego uzasadniał następująco: „- Półtora roku to wystarczający okres, aby podsumować efektywność zarządu. Okazało się, że nie cały zespół jest zdolny do realizacji zadań. Potrzebne są korekty.”
Powrót Kamińskiego do zarządu województwa nie był jedynym powrotem tej sesji. Nowym starym Przewodniczącym Sejmiku został Zbigniew Krzywicki (SLD) - człowiek, którego z tej funkcji odwołano na poprzedniej sesji.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę