Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży?

We wtorek (22 czerwca) rząd ma zajmować się powołaniem w Łomży Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Projekt odpowiedniego rozporządzenia znalazł się w proponowanym porządku obrad posiedzenia Rady Ministrów – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Zasady funkcjonowania Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży opracowała prof. Kazimierz Pieńkowski z Politechniki Białostockiej. Szkoła zgodnie z projektem miałaby kształcić na poziomie licencjackim (inżynierskim). Trzy i pół letnie studia byłyby bezpłatne, ale nie dla wszystkich chętnych. Rekrutacja do PWSIiP odbywałaby się tylko i wyłącznie za pośrednictwem gmin. Każda z gmin istniejących na terenie województwa podlaskiego miałaby prawo skierowania do łomżyńskiej uczelni jednego studenta rocznie.
Zdecydowana większość kadry przyszłej uczelni wywodzi się z Białegostoku z tamtejszego Uniwersytetu i Politechniki.
Zgodnie z rozporządzeniem siedziba uczelni byłby opuszczony budynek przy ul. Poznańskiej, ale władze miasta twierdza, że w samej Łomży jest kilka lepszych lokalizacji i że postarają się przenieść nową szkołę w inne znacznie lepsze miejsce.
Jeśli rząd we wtorek podejmie decyzje o utworzeniu Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży nauka miałaby rozpocząć się w niej już w październiku bieżącego roku. Szacuje się, że na uruchomienie uczelni potrzebne będzie ponad 2,5 mln złotych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę