Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

poniedziałek 21.06.2004

Gazeta Wyborcza - Mlekpol inwestuje i eksportuje Gazeta Wyborcza - Święto Konia na Podlasiu Gazeta Wyborcza - Dziś sesja sejmiku Gazeta Współczesna - Nowy ordynator

Gazeta Wyborcza - Mlekpol inwestuje i eksportuje
Ok. 50 mln zł wyda w tym roku na inwestycje grajewski Mlekpol - jedna z największych w naszym kraju mleczarni. Jej prezes liczy na unijne subwencje i zapowiada ekspansję na tamtejsze rynki
Mlekpol ma ambitne plany zwiększenia w tym roku sprzedaży o ponad 400 mln zł. I może mu się to udać, bowiem apetyty unijnych odbiorców są ogromne, co już odczuwają spółdzielnie na zachodzie kraju. Europejski boom - co prawda - jeszcze do nas nie dotarł, jest jednak nieunikniony, tym bardziej że Podlasie to mleczne zagłębie i łakomy kąsek dla europejskich handlowców. Skup i przerób mleka w Mlekpolu ma sięgnąć w tym roku 725 mln litrów (co stanowi prawie 10 proc. krajowej produkcji). Jak zakłada prezes Edmund Borawski - w sumie spółdzielnia sprzeda do krajów Wspólnoty ok. 40 proc. swojej produkcji, czyli o jedną czwartą więcej niż w zeszłym roku. Dodatkowo już wkrótce zamierza uruchomić duże dostawy wyrobów do sieci handlowych w Czechach i Niemczech.
więcej: Gazeta Wyborcza - Mlekpol inwestuje i eksportuje

Gazeta Wyborcza - Święto Konia na Podlasiu
Prawdziwe święto czekało wczoraj miłośników koni. W Turośni Kościelnej na zorganizowanym już po raz drugi Dniu Konia na Podlasiu można było podziwiać najpiękniejsze podlaskie zwierzęta
- Idea tego dnia jest prosta: promocja Podlasia i naszych koni - powiedział nam Piotr Dzięcioł, który postanowił wskrzesić przedwojenne tradycje ułańskie. Trzeba przyznać, że było na co popatrzeć. Na początek 50 koni zimnokrwistych i gorącokrwistych z całego Podlasia stanęło w szranki o tytuł najpiękniejszego. Zimnokrwiste czekała nagroda w postaci uprzęży, gorącokrwiste - siodła. Co oceniali jurorzy?
- Pokrój konia, budowę i ruch - wylicza Dzięcioł. - I ogólne wrażenie, czyli uczesanie, wyczyszczenie i to, jak koń potrafi się sam pokazać.
Ale to był dopiero początek. Na licznie zgromadzonych pasjonatów i hodowców koni czekała jeszcze próba, który z koni zimnokrwistych uciągnie największy ciężar, przejazd szwadronu , pokaz pojazdów zaprzęgowych. Za 10 zł w loterii można też było wygrać małego źrebaczka.
więcej: Gazeta Wyborcza - Święto Konia na Podlasiu

Gazeta Wyborcza - Dziś sesja sejmiku
Czy na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego znów czekają nas niespodzianki? Przypomnijmy - miesiąc temu planowano odwołać z funkcji wicemarszałka Jana Kamińskiego (Podlaska Inicjatywa Ludowa, dawniej Samoobrona). Kiedy rozpoczęła się sesja, okazało się jednak, że na tym się nie skończy. Kamiński został odwołany, ale wraz z nim "polecieli": przewodniczący sejmiku Zbigniew Krzywicki (SLD) i wiceprzewodniczący prof. Adam Dobroński (PSL). Okazało się bowiem, że wściekły na kolegów Kamiński przeciągnął na swoją stronę pół klubu PIL i pomógł opozycji w przeprowadzeniu czystek w prezydium.
Na dziś nowy przewodniczący Krzysztof Putra (PiS) zaplanował głosowanie w sprawie obsadzenia wakującego miejsca po Kamińskim. Czym się to jednak skończy? Działacze SLD zapowiadają, że zamierzają się odkuć. Uda się to, jeśli przeciągną z powrotem na swoją stronę wspomnianą dwójkę radnych PIL.
więcej: Gazeta Wyborcza - Dziś sesja sejmiku

Gazeta Współczesna - Nowy ordynator
Oddział chirurgiczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ma nowego ordynatora – Zdzisława Oszczapińskiego, który zastąpił wieloletniego ordynatora Olafa Schmaterę.
Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów związanych z tą placówką: Andrzej Antosiuk, Wiesław Markowski i Zdzisław Oszczapiński oraz jeden przyjezdny z Sierpca – Andrzej Palewicz. Ośmioosobowa komisja pod przewodnictwem prof. Jerzego Laudańskiego jednogłośnie wybrała Zdzisława Oszczapińskiego. Nowy ordynator jest lekarzem od 1981 r. Od początku swej kariery związany jest ze Szpitalem Wojewódzkim w Łomży.
więcej: Gazeta Współczesna - Nowy ordynator

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę