Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

czwartek 10.05.2007

Gazeta Wyborcza - Dziewięciolatek nie miał szans na przeżycie Gazeta Wyborcza - Najpierw strajk ostrzegawczy, później urlop na żądanie Gazeta Współczesna - Minister dał kasę Kurier Poranny - Poprawiał wizerunek

Gazeta Wyborcza - Dziewięciolatek nie miał szans na przeżycie
Są nowe fakty w sprawie śmiertelnego potrącenia dziewięcioletniego chłopca w Łomży - szokujące fakty. Sprawca wypadku po uderzeniu w dziecko cofnął auto i jeszcze raz je przejechał.
Tak wynika z sekcji zwłok. Dziecko umarło, ale nie w wyniku obrażeń doznanych podczas pierwszego potrącenia. Stało się to po tym, jak sprawca powtórnie i z premedytacja po nim przejechał. Łomżyńska prokuratura sprawdzi, czy dziecko przeżyłoby, gdyby kierowca nie cofnął samochodu. Powołano już biegłych.
Mężczyzna po zdarzeniu ukrywał się. Policja zatrzymała go 4 maja. Jest w areszcie. Prokurator ponownie przesłucha go jutro. Jeżeli opinia biegłych podtrzyma pierwsze ustalenia po sekcji zwłok, sprawca wypadku usłyszy zarzuty znacznie poważniejsze.
więcej: Gazeta Wyborcza - Dziewięciolatek nie miał szans na przeżycie

Gazeta Wyborcza - Najpierw strajk ostrzegawczy, później urlop na żądanie
W czwartek kilka podlaskich szpitali zacznie strajkować. Lekarze stawiają ministerstwu warunki: 5 tys. zł brutto pensji dla lekarzy bez specjalizacji, 7,5 tys. zł ze specjalizacją ,14 dni płatnego urlopu szkoleniowego i większe nakłady na leczenie.
Do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej przyłączyły się: Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku, szpital w Suwałkach, Łomży, Bielsku Podlaskim, Augustowie, Dąbrowie Białostockiej, Łapach i Choroszczy. Dziś pracownicy tych placówek na dwie godziny odejdą od łóżek, a 15 maja wezmą urlopy na żądanie. Pacjenci, którzy w tym dniu byli umówieni na wizytę, mogą nie zostać przyjęci.
- Nie wiem nic o tym, że lekarze wezmą wolny dzień. Nie przewiduję jednak sytuacji, że pacjenci, których życie jest zagrożone, będą odsyłani - powiedział "Gazecie" Zdzisław Gołaszewski, wicedyrektor szpitala wojewódzkiego.
W szpitalu w Łomży bezterminowy strajk zacznie się za dwa tygodnie.
więcej: Gazeta Wyborcza - Najpierw strajk ostrzegawczy, później urlop na żądanie

Gazeta Współczesna - Minister dał kasę
Ponad 900 tys. zł trafi do sześciu placówek kultury w Łomżyńskiem. O pieniądze starały się w ministerstwie kultury lokalne samorządy.
Najwyższą dotację (223 tys. zł ) w ramach programu Mecenat 2007 otrzyma Łomżyńska Orkiestra Kameralna na organizację koncertów oraz edukację dzieci i młodzieży. Kasa trafi też do Teatru Lalki i Aktora, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Północno-Mazowieckiego, Regionalnego Ośrodka Kultury i Muzeum Przyrody w Drozdowie. 
więcej: Gazeta Współczesna - Minister dał kasę

Kurier Poranny - Poprawiał wizerunek
Zbigniew Krzywicki będąc radnym i przewodniczącym sejmiku, szkolił pracowników WORD, który podlegał marszałkowi. Zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej, to nielegalne.
Zbigniew Krzywicki nauczał w WORD-zie dwa razy. Na pierwszy ogień poszli kierownicy i dyrekcja. Kilka miesięcy później szeregowi pracownicy. A celem szkolenia było nabycie "zdolności umiejętnego kreowania wizerunku Ośrodka, zdolności rozwiązywania konfliktów z klientem, hierarchizowanie problemów, definiowanie zjawisk i problemów, koncentrowanie się na problemach i prezentowanie wysokiego poziomu merytorycznego”. WORD za ten "wysoki poziom” zapłacił w sumie 8,7 tys. zł.
Dziś o szkoleniu, chociaż minął niespełna rok, wiele osób nie pamięta.
- A takie szkolenie miało miejsce? Mimo że WORD mi podlegał, nie musiałem wiedzieć wszystkiego. Miałem od tego ludzi - mówi Janusz Krzyżewski, poprzedni marszałek.
Zbigniew Krzywicki co prawda pamięta, że dwa szkolenia na temat poprawy wizerunku w WORD przeprowadził, ale już nie przypomina sobie, jak i od kogo dostał zlecenie.
- W prasie wtedy huczało na temat WORD-u. Aresztowano jednego instruktora, drugiego, trzeciego... Trzeba było coś zrobić, żeby zmienić ten negatywny wizerunek - opowiada Krzywicki. - Rozmawiałem o tym z panią dyrektor. Już nie pamiętam, czy na ulicy, czy w urzędzie marszałkowskim. I tak, od słowa do słowa, ta rozmowa stała się ofertą.
więcej: Kurier Poranny -  Poprawiał wizerunek


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę