środa, 16 października 2019 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pogotowie strajkowe w szkołach i przedszkolach województwa podlaskiego

Oflagowanie szkół i przedszkoli, wywieszenie informacji z postulatami - tak na razie przebiega pogotowie strajkowe w szkołach i przedszkolach województwa podlaskiego. Na razie nie wiadomo, ile placówek przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Związku Nauczycielstwa Polskiego, ale szacunkowo - w całym regionie może być ich ponad 400. Jak zapewniła prezes podlaskiego ZNP - Iraida Tarasiewicz - na razie akcja nie wpłynie na pracę nauczycieli. Matury i lekcje będą się odbywać, ale - jak dodała - jest to przygotowanie do innych działań.

Związkowcy planują strajk ostrzegawczy - prawdopodobnie 21 maja. Być może wtedy przez dwie godziny nie będą pracować. Decyzja jednak zapadnie we wtorek w Warszawie na nadzwyczajnym zjeździe ZNP. Związkowcy domagają się m.in. dymisji ministra edukacji - Romana Giertycha, ale przede wszystkim podwyżki płac o 7 procent i możliwości przechodzenia na emerytury pomostowe. Co na to Ministerstwo Edukacji? Wiceminister Mirosław Orzechowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że to pogotowie strajkowe to działanie polityczne.
190729010534.gif

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę