Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pogotowie strajkowe w szkołach i przedszkolach województwa podlaskiego

Oflagowanie szkół i przedszkoli, wywieszenie informacji z postulatami - tak na razie przebiega pogotowie strajkowe w szkołach i przedszkolach województwa podlaskiego. Na razie nie wiadomo, ile placówek przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Związku Nauczycielstwa Polskiego, ale szacunkowo - w całym regionie może być ich ponad 400. Jak zapewniła prezes podlaskiego ZNP - Iraida Tarasiewicz - na razie akcja nie wpłynie na pracę nauczycieli. Matury i lekcje będą się odbywać, ale - jak dodała - jest to przygotowanie do innych działań.

Związkowcy planują strajk ostrzegawczy - prawdopodobnie 21 maja. Być może wtedy przez dwie godziny nie będą pracować. Decyzja jednak zapadnie we wtorek w Warszawie na nadzwyczajnym zjeździe ZNP. Związkowcy domagają się m.in. dymisji ministra edukacji - Romana Giertycha, ale przede wszystkim podwyżki płac o 7 procent i możliwości przechodzenia na emerytury pomostowe. Co na to Ministerstwo Edukacji? Wiceminister Mirosław Orzechowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że to pogotowie strajkowe to działanie polityczne.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę