Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

W wyniku silnych wiatrów część mieszkańców Podlasia i Mazur nie ma prądu

Silny wiatr, który przez cały dzień wiał w woj. podlaskim i nad Mazurami spowodował, że część mieszkańców północno-wschodniej Polski jest bez prądu. Przyczyną były drzewa lub konary, które padały i zrywały linie energetyczne. Jak poinformował Jerzy Łukasik z Zakładu Energetycznego w Białymstoku - najgorsza sytuacja jest w okolicach Pisza, Mikołajek i Orzysza - tu zasilania nie ma prawie 2,5 tysiąca gospodarstw. Prądu nie mają też mieszkańcy okolic Rajgrodu i Szczuczyna - w sumie około tysiąca gospodarstw.

Ponadto energii elektrycznej pozbawieni są mieszkańcy okolic Moniek, Knyszyna i Gródka - w około 600 gospodarstwach. Niestety - jak informuje Jerzy Łukasik - mimo iż energetycy będą pracować do późnej nocy - nie wszystkie te awarie uda się naprawić. Szalejący przez cały dzień na Warmii i Mazurach wiatr połamał w sumie 100 drzew. Na Podlasiu - ponad 30. W Węgorzewie słup energetyczny przewrócił się na 14-letniego chłopca jadącego rowerem. Został on odwieziony do szpitala. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę