Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Muzeum Przyrody w Drozdowie czeka gruntowna rozbudowa i modernizacja

Starostwo Powiatowe w Łomży ogłosi wkrótce przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej i kosztorysowej prac. Zakres przedsięwzięcia zakłada m.in. całkowitą renowację istniejącego już Dworku Lutosławskich, odnowienie zespołu pałacowo-dworskiego, budowę kompleksu hotelowo-gastronomiczno-konferencyjnego, i odtworzenie wozowni.

 Po zakończeniu prac turystom zostanie udostępniony nie tylko odnowiony Pałac Lutosławskich, w którym obecnie mieści się ekspozycja przyrodnicza i salon dworski, ale również znacznie powiększona powierzchnia wystawiennicza i edukacyjna w piwnicach i dwóch nowych, stylizowanych pawilonach.

Przewidziano też zadaszenia, umożliwiające zabawę przy ognisku bez względu na pogodę, nowoczesną salę konferencyjną a nawet oranżerię. Szacuje się, że koszt rozbudowy muzeum zamknie się kwotą 10 mln złotych. Starostwo łomżyńskie zamierza pozyskać pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Ministerstwo Kultury dwukrotnie odmówiło pieniędzy na ten cel.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę