Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok

Adam Sieńko podał się do dymisji

To była zaskakująca decyzja. Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego Adam Sieńko podał się do dymisji. Rezygnacje złożył ministrowi środowiska Janowi Szyszce, który w czwartek, 29 marca odwiedził Biebrzański Park Narodowy. Spotkał się ze związkowcami z Solidarności Parków Narodowych. Rozmawiał z nimi o podwyżkach płac.

Przez ostatnie trzy lata spadały nakłady na parki narodowe, obniżały się też pensje pracowników. Teraz zarabiają oni znacznie mniej niż np. leśnicy. Minister obiecał, że w tym roku będzie niewielka podwyżka płac.

Na zakończenie spotkania związkowców z ministrem w siedzibie Biebrzńskiego Parku Narodowego dyrektor Adam Sieńko złożył na ręce ministra swoją rezygnację ze stanowiska. Zaskoczenie było bardzo duże. Minister Szyszko zaprosił dyrektora do Warszawy na rozmowę w tej sprawie. Nie wiadomo czy minister przyjmie rezygnację dyrektora Sieńki. Sam dyrektor nie chciał się w tej sprawie wypowiadać.

Nieoficjalnie mówi się o zmęczeniu przeciągającymi się kontrolami, ciągłym brakiem pieniędzy na funkcjonowanie parku i niejasnych zasadach ich finansowania.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę