Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@

czwartek 22.03.2007

Gazeta Współczesna - Masz pieniądze? Kup działkę! Kurier Poranny - Rospuda w Trybunale Gazeta Wyborcza - Policyjne afery Gazeta Wyborcza - Kolejny lek wstrzymany w całym kraju

Gazeta Współczesna - Masz pieniądze? Kup działkę!
Kto zainwestował parę lat temu w nieruchomości, może się cieszyć niezłymi zyskami. Okazuje się, że również dziś jest to najlepsza lokata, bo fachowcy prognozują dalszy wzrost cen nowych mieszkań i działek budowlanych. W ciągu ostatnich dwóch wartość niektórych mieszkań w regionie północno-wschodnim wzrosła nawet o 40 procent.
Pośrednicy handlu nieruchomościami oceniają, że ceny mieszkań będą nadal rosły, choć nie w takim tempie jak przez ostatni rok. Na przykład działki do końca grudnia mogą zdrożeć jeszcze o kilkanaście procent.
W przypadku używanych mieszkań w blokach budowanych z płyty trzeba zaś się liczyć ze spadkiem ich wartości..
Kredyt pod dom
Przyczyn wzrostu cen jest wiele: brak terenów pod budowę nowych mieszkań w centrach miast, duży popyt na mieszkania. Nie bez znaczenia jest też powszechna dostępność kredytów mieszkaniowych. Banki prześcigają się w swoich ofertach. Nawet osobom, którym jeszcze jakiś czas temu nie mogły udzielić kredytu, teraz są w stanie zaproponować jakąś ofertę. Zabezpieczeniem dla banków staje się właśnie nieruchomość.
Dla niektórych osób zakup działki czy mieszkania to dobra inwestycja.
- W cieniu nieustannie dyskutowanego tematu wzrostu cen mieszkań trwa boom na rynku sprzedaży działek budowlanych. Liczba chętnych do nabycia kawałka ziemi na budowę domu, jako lokatę czy w celach spekulacyjnych wzrosła w ciągu ostatniego roku ponad 2-krotnie! W tym czasie liczba działek do sprzedaży utrzymała się na ubiegłorocznym poziomie - mówi Marcin Drogomirecki, przedstawiciel internetowej firmy sprzedającej nieruchomości.
więcej: Gazeta Współczesna - Masz pieniądze? Kup działkę!

Kurier Poranny - Rospuda w Trybunale
Polska kontra ekolodzy i Komisja Europejska. Spór o budowę obwodnicy Augustowa i Wasilkowa rozstrzygnie Europejski Trybunał Sprawiedliwości.
O losie obwodnic Augustowa i Wasilkowa zadecyduje Trybunał. - Ta budowa narusza unijne prawa, dotyczące ochrony przyrody - uznała Komisja Europejska.
- Spodziewaliśmy się tego. Wierzymy, że sprawę wygramy, bo przed Trybunałem liczyć się będą fakty, dokumenty i daty ich wydania - ripostował wczoraj Jan Szyszko, minister środowiska. Zdaniem rządu, Polska formalnie rozpoczęła budowę obwodnicy przed wejściem do Unii Europejskiej, bo wtedy złożono wnioski o warunki zabudowy. I nie obowiązywały nas unijne przepisy.
- Jeśli sprawa będzie rozpatrywana w trybie przyspieszonym, w ciągu pół roku powinien być werdykt. Jeśli nie, potrwa od półtora do dwóch lat - ocenił Wojciech Wrochna, specjalista od prawa europejskiego, asystent eurodeputowanej Barbary Kudryckiej.
więcej: Kurier Poranny - Rospuda w Trybunale

Gazeta Wyborcza - Policyjne afery
Trzej białostoccy policjanci z prewencji są podejrzani o przyjmowani łapówek. Zostali zatrzymani wczoraj przez swoich kolegów z Biura Spraw Wewnętrznych.
To doświadczeni policjanci - dwaj sierżanci z siedmioletnim stażem pracy i jeden posterunkowy zatrudniony od sześciu lat. Wczoraj wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury. Po przesłuchaniach sąd zdecydował o aresztowaniu jednego z nich, dwaj muszą wpłacić poręczenia majątkowe.
Przełożeni policjantów nie chcą niczego komentować. Nie wiadomo też, o jak duże łapówki chodzi i w jakich okolicznościach je przyjmowali.
- Jeżeli zarzuty się potwierdzą, poniosą konsekwencje prawne i zostaną usunięci z pracy - tylko tyle powiedział nam Dariusz Kędzior, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji.
więcej: Gazeta Wyborcza - Policyjne afery

Gazeta Wyborcza - Kolejny lek wstrzymany w całym kraju
Trzydziestu małych pacjentów z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku to ofiary leku o nazwie Thiopental. Maluchy po zażyciu specyfiku miały być wyciszone i znieczulone, tymczasem były zbyt pobudzone.
- Lekarze zgłosili nam swoje obawy i podejrzenia. Okazało się, że u dzieci występowały niepożądane działania uboczne, które mogły zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Chodzi między innymi o zwiotczenie mięśni - powiedział nam wczoraj wojewódzki inspektor farmaceutyczny Jan Chlabicz. - Zdecydowaliśmy się na wstrzymanie użytkowania tego specyfiku w całym województwie.
Z decyzją Chlabicza zgodził się również główny inspektor farmaceutyczny. Decyzja o zakazie użytkowania Thiopentalu objęła cały kraj. Stosowanie leku zostało wstrzymane, ale specyfik nie jest wycofywany. Nie wiadomo, czy do tego dojdzie. Zbigniew Niewójt, zastępca głównego inspektora farmaceutycznego, informuje, że rozpoczęły się specjalistyczne badania leku. Do ich zakończenia Thiopental nie ma prawa być sprzedawany ani też używany w szpitalach. 
więcej: Gazeta Wyborcza - Kolejny lek wstrzymany w całym kraju


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę