Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Bulwary powracają

Główne zdjęcie
Rysunek z projektu zagospodarowania łomżyńskich bulwarów wykonany przez architekta Krzysztofa Domaradzkiego wraz z zespołem planistów z Warszawy

Władze Łomży ponownie zabierają się za opracowanie koncepcji zagospodarowania łomżyńskiego nabrzeża Narwi. Właśnie ogłoszono przetarg. „Łomżyńskie Bulwary” mają objąć teren pomiędzy dwoma mostami. Długość linii brzegowej rzeki – podlegającej zagospodarowaniu - wynosi niemal 3 km.

Przypomnijmy pierwsza próbę zagospodarowania łomżyńskiego nabrzeża Narwi prezydent Jerzy Brzeziński podjął niemal równo 4 lata temu czyli w kilka miesięcy po pierwszym objęciu urzędu prezydenta. Ogłoszono wówczas otwarty konkurs do którego zgłosiło się kilku projektantów. Po latach pracy specjalna komisja wyłoniła zwycięzcę Został nim architekt Krzysztof Domaradzki wraz z zespołem planistów z Warszawy i to właśnie ich opracowanie miało zostać w Łomży zrealizowane. Niestety skończyło się niczym... Prezydenta i architekta poróżnił zakres prac, które miały być objęte miejskim zamówieniem.

Teraz kwestia zagospodarowania nabrzeża Narwi powraca, bo miasto ogłosiło przetarg. Obejmuje on opracowanie koncepcji i dokumentacji technicznej dla terenu nadrzecza Narwi, wzdłuż linii brzegowej, rozciągający się od mostu „nowego” w ciągu ulicy Sikorskiego do mostu na drodze krajowej nr 61.
Zgodnie z zamierzeniami władz poza ścieżkami pieszymi i rowerowymi, powinny zostać tu umiejscowione także amfiteatr, przystań wodna dla kajaków i łodzi i obiekty małej gastronomii i  wypożyczalnia rowerów, a także most przez do ruchu pieszego.

Łomżyńskie Bulwary mają powstawać stopniowo choćby dlatego, że nie cały teren objęty zagospodarowaniem należy do miasta i przynajmniej w części trzeba będzie go wykupić.
Dodajmy, że w tegorocznym budżecie na utworzenie bulwarów zapisano 500 tys zł.

zobacz: Nadnarwiańskie bulwary w Łomży - galeria przedstawiająca projekt zagospodarowania przygotowany przez planistów z Warszawy

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę