Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

czwartek 22.02.2007

Gazeta Współczesna - Stracimy trzy miliony! Gazeta Współczesna - Nowy radny złożył ślubowanie Kurier Poranny - Łomżanie potrzebują odpoczynku

Gazeta Współczesna - Stracimy trzy miliony!
Prawie trzy miliony złotych - tyle będą kosztować nowe wybory do sejmiku województwa podlaskiego! Taką kwotę wyliczyła w środę białostocka delegatura Krajowego Biura Wyborczego. Wybory muszą się odbyć do 20 maja. A zapłacimy za nie z własnych kieszeni!
Przez ostatnie trzy miesiące płaciliśmy wojewódzkim radnym diety za to, że spotykali się na sesjach i... nie robili nic, bo nie byli w stanie wybrać władz. A teraz jeszcze będziemy musieli zapłacić za kolejne głosowanie. To najdroższy samorząd w całym kraju! Oraz, niestety, najmniej skuteczny.
Gdyby radni województwa podlaskiego umieli się dogadać, nie trzeba by było wydawać pieniędzy na wybory, w których zapewne weźmie udział minimalna liczba wyborców. Ale przez trzy miesiące 30 radnych nie potrafiło stworzyć koalicji, która miałaby większość w sejmiku. Nic nie zmieniło się także w ciągu ostatnich godzin obrad, we wtorek w nocy. Jeszcze w poniedziałek większość radnych twierdziła, że skład zarządu województwa jest już ustalony i trwają tylko negocjacje dotyczące miejsc w prezydium sejmiku. Ostatecznie jednak poniedziałkowe przewidywania okazały się nierealnymi życzeniami. We wtorek głosowania na członków zarządu kończyły się remisem 15:15 i do północy nic się nie zmieniło. Wczoraj wojewoda podlaski oficjalnie rozwiązał sejmik.
W ciągu najbliższych dni minister spraw wewnętrznych wskaże, a premier powoła komisarza, by zarządzał województwem do dnia wyborów. Znieoficjalnych informacji wynika, że komisarzem zostanie Wiesław Kamieński, członek PiS, obecnie dyrektor gabinetu wojewody podlaskiego, a wcześniej doradca premiera ds. Ściany Wschodniej. Ma on takie same kompetencje, jak cały zarząd i sejmik zarazem. Mimo to będzie się zapewne zajmował jedynie sprawami bieżącymi. Na początku prawdopodobnie podpisze budżet województwa na 2007 rok, który do tej pory nie został uchwalony.
więcej: Gazeta Współczesna - Stracimy trzy miliony!

Gazeta Współczesna - Nowy radny złożył ślubowanie
Krzysztof Sychowicz, historyk pracujący w białostockim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej, złożył dzisiaj ślubowanie radnego. W samorządzie miejskim Łomży zastąpił Józefa Kosiorka, który pod koniec ubiegłego roku zrezygnował z mandatu.
- Nie zniechęciłem się - uśmiecha się radny, który "zaliczył" swoją pierwszą sesję. - Choć rzeczywiście chwilami dyskusja odbiegała od wątków, które wydawały mi się najważniejsze.
więcej: Gazeta Współczesna - Nowy radny złożył ślubowanie

Kurier Poranny - Łomżanie potrzebują odpoczynku
Bezbramkowym remisem zakończył się sparing ŁKS Browar Łomża z trzecioligową Kanią Gostyń. Był to ostatni mecz kontrolny zawodników Czesława Jakołcewicza na zgrupowaniu w Szamotułach.
- Co prawda gola nie strzeliliśmy, ale przynajmniej nie daliśmy się też zaskoczyć rywalom. Mieliśmy przewagę i zwłaszcza w pierwszej połowie powinniśmy pokusić się o trafienie. Precyzji zabrakło jednak Łukaszowi Adamskiemu i Tomaszowi Bzdędze. Największym pozytywem tego meczu jest dla mnie postawa Pawła Strózika. Widać, że po kontuzji zaczyna dochodzić do dawnej formy. Mam nadzieję, że na początku ligi będzie to już Paweł, jakiego pamiętam z rundy jesiennej - mówi Jakołcewicz.
Dobre wrażenie na szkoleniowcu zrobił także Maciej Truszczyński, były defensor Zawiszy Bydgoszcz.
- Zrobię wszystko, żeby podpisał z nami kontrakt. To dynamiczny, agresywnie grający zawodnik. Takiego piłkarza właśnie mi brakowało - ocenia trener ŁKS.
Jutro łomżanie wracają do domu. Po wolnym weekendzie czeka ich kolejna porcja sparingów.
więcej: Kurier Poranny - Łomżanie potrzebują odpoczynku


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę