Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Informacja biura Izby z dnia 16.02.2007

Bliżej strefy ekonomicznej...

    Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w dniu wczorajszym, tj. 15.02.2007r., o godz. 14:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży odbyło się robocze spotkanie przedsiębiorców zrzeszonych w Łomżyńskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej z Prezydentem Miasta Łomża Jerzym Brzezińskim, na temat warunków utworzenia podsterfy ekonomicznej w Łomży. Spotkaniu przewodniczył również Zastępca Prezydenta Miasta Łomża Marcin Sroczyński oraz Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Maciej Krzysztof Zajkowski.

    Miasto Łomża posiada rezerwy terenowe, na których można stworzyć strefę ekonomiczną. Są również prowadzone rozmowy z władzami przyległych gmin: Piątnica i Łomża, w celu powiększenia terenu pod inwestycje.

    Przedstawiciele władz przybliżyły kryteria, jakimi muszą się kierować potencjalni inwestorzy aby mogła powstać strefa ekonomiczna. Zasady zawarte są w Rozporządzeniach Ministra Gospodarki, które informują o:

  • strefa ekonomiczna może powstać na terenach Skarbu Państwa lub Miasta albo własności przedsiębiorcy;

  • z tytułu zainwestowania przez przedsiębiorcę - zwolnienie z podatku dochodowego tylko i wyłącznie dla nowych inwestycji (deklaracja Prezydenta Miasta Łomża o zwolnieniu z podatku od nieruchomości zagwarantowane uchwałami Rady Miejskiej);

  • działki, na których ma powstać inwestycja będą poddane szczegółowym opisom;

  • możliwość zainwestowania przez inwestora zagranicznego.

    Pierwszym krokiem dla zainteresowanych zaistnieniem w strefie jest złożenie niezobowiązującego listu intencyjnego do Zastępcy Prezydenta Miasta Łomża Marcina Sroczyńskiego. Złożone listy będą weryfikowane i na ich podstawie będą sporządzane plany działek pod strefę ekonomiczną.

    Jak informuje Zarząd Miasta są już pierwsi poważni inwestorzy z firm łomżyńskich, chcący zainwestować w Łomży.

W biurze Izby znajdują się materiały informacyjne, w postaci Rozporządzeń Ministra Gospodarki dotyczące warunków utworzenia strefy ekonomicznej.

O dalszych sprawach związanych ze strefą będziemy informować na bieżąco.

Czekamy na Państwa pytania skierowane do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (biuro@iph.lomza.pl) lub bezpośrednio do Prezesa Rady Izby Macieja Krzysztofa Zajkowskiego 698-66-66-00.


Z poważaniem

Kierownik Obsługi Biura

Edyta Gawrych

 
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę