Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ekolodzy przyjechali do Augustowa aby zablokować budowę obwodnicy

Główne zdjęcie
fot. Greenpeace

Dziesięciu ekologów protestuje przeciwko budowie obwodnicy Augustowa. Mieszkają w namiotach ustawionych w lesie oddalonym osiem kilometrów od miasta. Zieloni mają zamiar uniemożliwić drogowcom wycięcie drzew rosnących w Puszczy Augustowskiej i Dolinie Rospudy, przez którą ma przebiec trasa. To pierwsza grupa protestujących ekologów. Dziś mają dojechać następni.

Dwa duże namioty ekolodzy rozbili we wsi Szczebra, w miejscu gdzie ma rozpocząć się budowa obwodnicy. Przyjechali wczoraj i jak mówi Magda Figura z Geenpeace pozostaną nawet do wiosny, bo zamierzają uniemożliwić wycinkę 20 tysięcy drzew. Tyle bowiem drogowcy usuną w pierwszym etapie inwestycji.
- Jesteśmy to po to by chronić dolinę, która prosi o pomoc - przekonuje.
A plan blokowania działań drogowców mają bardzo prosty.
- Będziemy wchodzić na drzewa i przypinać się do nich za pomocą lin - opowiadają.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę