Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

poniedziałek 7.06.2004

Gazeta Wyborcza - Nielegalna fabryka papierosów na działce prokuratora z Łomży Kurier Poranny - Pan Darek mi nie zapłacił Gazeta Współczesna - Śmierć zabrała sześć osób Gazeta Wsółczesna - Laury miłosierdzia Gazeta wyborcza - Walizki zamknięte - finał międzynarodowego festiwalu teatralnego

Gazeta Wyborcza - Nielegalna fabryka papierosów na działce prokuratora z Łomży
Nielegalna fabryka papierosów w Łomży działała na prywatnej działce... szefa Prokuratury Rejonowej
Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało fabrykę w połowie maja. Policjanci znaleźli tam specjalistyczne maszyny, półtorej tony tytoniu i ponad 300 tysięcy gotowych paczek papierosów. Fabryka działała od września ub.r., produkowała dziennie nawet 20 tys. paczek, towar "eksportowano" do Europy Zachodniej .
Aresztowano dziewięć osób: czterej Łotysze pracowali przy produkcji, dwaj Ormianie serwisowali maszyny, a trzech Polaków odpowiadało za zbyt. Jednym z aresztowanych jest Andrzej R., lokalny przedsiębiorca, niegdyś sponsor łomżyńskich sportowców i jednocześnie teść wpływowego prokuratora z Łomży Jacka Cholewickiego . Budynki nielegalnej fabryki oraz posesja, na której stoją, należy właśnie do prokuratora i jego żony. - Ja się nie interesowałem działalnością mojego teścia - mówi nam Cholewicki, od 10 lat szef Prokuratury Rejonowej w Łomży. - Zostałem uszczęśliwiony tą nieruchomością przez teścia w końcu listopada ub.r.
więcej: Gazeta Wyborcza - Nielegalna fabryka papierosów na działce prokuratora z Łomży

Kurier Poranny - Pan Darek mi nie zapłacił
Nie chcę się sądzić z Dariuszem Krupą, mężem Edyty Górniak - mówi Adam Kamiński przedsiębiorca i jednocześnie znany w Łomży piłkarz i kapitan drużyny ŁKS. Jego firma wstawiała okna w domu Edyty Górniak w Milanówku, ale - jak się okazało - za darmo. Doniesienie o oszustwie trafiło do prokuratury.
Adam Kamiński od ponad pół roku czeka na 15,5 tysiąca złotych za wstawienie okien w rezydencji w Milanówku, w której mieszka słynna piosenkarka z mężem Dariuszem Krupą. Biznesmen zgłosił się w tej sprawie do prokuratury w marcu, gdy przypadkiem natrafił na właściciela warsztatu samochodowego w Piątnicy, któremu Dariusz Krupa również był od dłuższego czasu winien pieniądze - 6 tysięcy złotych - za naprawę mercedesa.
Dariusz Krupa pochodzi z Łomży i choć już wiele lat temu opuścił miasto robiąc karierę w Warszawie jako muzyk, kontaktów całkowicie nie zerwał. Nawet na miejsce urodzin swego pierwszego dziecka Edyta Górniak i jej mąż dwa miesiące temu wybrali łomżyński szpital wojewódzki. Jak się okazało, również inne sprawy Dariusz Krupa chętnie załatwia w rodzinnych stronach.
więcej: Kurier Poranny - Pan Darek mi nie zapłacił

Gazeta Współczesna - Śmierć zabrała sześć osób
Tak tragicznego weekendu na podlaskich drogach jak miniony – policjanci nie mogą sobie przypomnieć. Sześć ofiar śmiertelnych, osiem poważnych wypadków. W Zambrowie, w swoich autach, spłonęły cztery osoby – dwa małżeństwa.
W piątkowe południe przed sygnalizatorem na ul. Ostrowskiej w Zambrowie, na zmianę świateł czekały: ciężarówka, za nią bus, mitsubishi carisma i dwa samochody marki renault. W te ostatnie uderzyła jadąca od strony Warszawy ciężarówka z naczepą wypełnioną materiałami budowlanymi. Przednie koła najechały na dach samochodów miażdżąc je. Z ciężarówki wyciekło paliwo i po chwili oba renault stanęły w płomieniach. Znajdujące się wewnątrz osoby nie miały najmniejszych szans na ratunek.
– To trwało dosłownie ułamki sekund – mówi Adam Fabian, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie. – Uderzenie tira wypełnionego ciężkim ładunkiem było olbrzymie. O wielkim szczęściu może mówić kierowca mitsubishi, którego uderzenie wyrzuciło do rowu. Dzięki temu przeżył.
więcej: Gazeta Współczesna - Śmierć zabrała sześć osób

Gazeta Wsółczesna - Laury miłosierdzia
W sobotę nasz region odwiedziło około 1000 osób – filantropów i wolontariuszy Caritas Polska. Okazją było ogłoszenie laureatów dorocznej nagrody „Ubi caritas” („Gdzie miłosierdzie”).
– Trzeba zauważać i doceniać tych, którzy w trudnych czasach niosą bezinteresowną pomoc innym. Ustanowiona przez nas nagroda „Ubi caritas”, którą przyznajemy po raz drugi, ma charakter symboliczny. Laureaci otrzymują statuetkę św. Faustyny, apostołki Miłosierdzia Bożego – powiedział ks. Wojciech Łazewski, dyrektor Caritas Polska.
Spośród 30 kandydatów, zgłoszonych przez diecezjalne organizacje Caritas, kapituła wybrała laureatów w trzech kategoriach. Fundacja Dobroczynności Atlas z Archidiecezji Gdańskiej otrzymała statuetkę za „finansowanie dzieła dobroczynności”. Fundacja sfinansowała kwotą 4 mln zł budowę hospicjum w Sopocie. Hospicjum przyjęło pierwszych pacjentów w maju br. Warto dodać, że za ideę budowy i sfinansowania tej placówki, Fundacja Dobroczynności Atlas otrzymała w kwietniu br. specjalne wyróżnienie i tytuł „Darczyńcy roku”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii.
więcej: Gazeta Wsółczesna - Laury miłosierdzia

Gazeta wyborcza - Walizki zamknięte - finał międzynarodowego festiwalu teatralnego
Rozjechały się czarodziejskie walizki z Łomży w świat. W sobotę zakończył się tam Międzynarodowy Festiwal Teatrów w Walizce. 17. edycję wygrały: Grodzieński i Wołyński Teatr Lalek
Dziesięć zakwalifikowanych do festiwalu teatrów przyjechało do Łomży m.in. z Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Węgier. Wszystkie łączyło jedno - rekwizytów miały tak niewiele, że mieściły się one w tytułowej walizce. Teatry przywiozły historie najróżniejsze: obok baśni - diagnozy polityczne.
Jury - pod przewodnictwem Wiesława Hejno - uhonorowały spektakle wyraziste. Wygrały więc spektakle: "Tutejsi" Grodzieńskiego Teatru Lalek z Białorusi (w kategorii teatru lalek dla dorosłych) oraz "Podkówka na szczęście" Wołyńskiego Teatru Lalek z Łucka na Ukrainie (w kategorii teatru lalek dla dzieci). "Tutejsi" to spektakl o zawieruchach politycznych na Białorusi, zaś "Podkówka" to spektakl o starości i przemijaniu.
więcej: Gazeta wyborcza - Walizki zamknięte - finał międzynarodowego festiwalu teatralnego

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę