Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi w www.radio.bialystok.pl

Samorządowcy tracą mandaty

W siedmiu gminach na Podlasiu mogą być uzupełniające wybory samorządowe z powodu wygaśnięcia mandatu przewodniczących rad. Chodzi o gminy: Czeremcha, Dobrzyniewo Duże, Dziadkowice, Juchnowiec Kościelny, Nowogród, Przytuły i Radziłów. Siedmiu przewodniczących rad gminnych za późno przesłało do wojewody deklaracje majątkowe. Z oświadczeniem spóźniła się też przewodnicząca Rady Powiatu wysokomazowieckiego Dorota Łapiak.

Takie deklaracje przewodniczący rad gminnych, miejskich i powiatowych oraz wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, starostowie i marszałek są zobowiązani przesłać do wojewody w ciągu trzydziestu dni od daty ślubowania. Pozostali radni oświadczenia majątkowe składali w swoich gminach, u przewodniczących rad. Dzisiaj odpowiednie zawiadomienia o przekroczeniu terminu składania deklaracji trafią do poszczególnych rad, które decyzję o wygaśnięciu mandatu swojego przewodniczącego muszą podjąć w ciągu trzech miesięcy. W gminach do 20 tysięcy osób, wygaszenie mandatu oznacza wybory uzupełniające.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę