Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Czy w województwie władzę przejmie nowy zarząd?

Już po raz piąty, by dokończyć zaczętą przed miesiącem sesje i wybór nowego zarządu województwa podlaskiego zbiera się Sejmik. 11 grudnia 2006 radni zdołali wybrać tylko marszałka Bogusława Dębskiego z PiS i na jego wniosek jednego wicemarszałka Andrzeja Chmielewskiego z Samoobrony. Sesję przerwano gdy mimo dwukrotnego głosowania nie udało się wybrać drugim wicemarszałkiem Krzysztofa Tołwińskiego. Od tamtej pory przerywano ją jeszcze trzykrotnie.

To radny, który do Sejmiku dostał się z listy PSL-u, ale przeszedł do koalicji SamoPiS w zamian za obietnicę objęcia funkcji wicemarszałka. Na kolejnych posiedzeniach 14 i 18 grudnia marszałek Dębski ponownie zgłaszał kandydaturę Tołwińskiego, ale także wtedy nie uzyskiwała ona akceptacji większości radnych.
Ostatni raz radni na wyborach członków zarządu Sejmik spotkał się 29 grudnia. Sesja po ok. 30 minutach po raz kolejny została przerwana. Przewodniczący ogłosił przerwę w obradach do 9 stycznia, bo marszałek - elekt poinformował go, że nie będzie zgłaszał kandydatów do zarządu.
Czy dziś ich zgłosi. Okaże się po 10.00. Warto dodać, że jeden z radnych koalicji SamoPis – tak jak podczas sesji przed świętami - przebywa w szpitalu, a więc koalicja ta raczej nie ma większości.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę