Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zambrowska policja podsumowała rok pracy

W statystykach kryminalnych stwierdzono wzrost wykrywalności ogólnej przestępczości w stosunku do roku 2005 o 1,3%, natomiast wykrywalność przestępczości kryminalnej wyniosła w 2006r o 0,8% więcej niż w roku poprzednim. Do dobrych wiadomości zaliczamy także wzrost wykrywalności przestępstw o charakterze narkotykowym, czyli sprzedaż posiadanie środków odurzających, gdzie zanotowano wzrost aż o 161%. Niepokoić może fakt, że coraz więcej młodych ludzi sięga po narkotyki, dlatego policjanci zapowiadają jeszcze bardziej intensywną walkę z tym negatywnym zjawiskiem.


Te wyniki cieszą, zwłaszcza, że Komenda Powiatowa boryka się z trudnościami kadrowymi. Policjantów brakuje do pracy nie tylko w Zambrowie, ale i w całym woj. podlaskim, należy także mieć na uwadze, że na terenie powiatu działają również dwa zakłady karne i areszt śledczy, które dodatkowo pochłaniają siły tutejszej KPP, dlatego chętnie powitamy nowych adeptów pracy w policji na wolnych stanowiskach w Zambrowie.

W stosunku do roku ubiegłego, dzięki skuteczności służb patrolowych i kryminalnych jednostki spadła liczba przestępstw o charakterze kryminalnym o 5,2%. Regularnie prowadzone działania na rzecz zapobiegania kradzieżom pojazdów oraz włamaniom do mieszkań i domów jednorodzinnych, a także skutecznym zatrzymaniom włamywaczy zaowocowały spadkiem ogólnej liczby przestępstw, a co za tym idzie, region jest w rezultacie spokojniejszy i bezpieczniejszy. Jak oceniają sami policjanci nastąpił także wzrost zaufania mieszkańców do Policji., zwłaszcza miejscowości z terenu powiatu, gdzie funkcjonują posterunki, jak i w samym Zambrowie.

Pozytywne efekty zakresie spadku przestepczości przynosi także miejski monitoring, który dzięki życzliwości Rady Miasta i Burmistrza jest sukcesywnie rozbudowywany i udoskonalany.

Policjanci ruchu drogowego nałożyli w tym roku 3639 MKK i skierowali 348 wniosków o ukaranie do Sądu za wykroczenia drogowe popełnione na drogach powiatu zambrowskiego. Wśród tych mandatów aż 1743 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim. Od początku września na służby razem z policjantami wyjeżdża także fotoradar. Mieszkańcy Zambrowa przyzwyczaili się już do widoku dwóch masztów ustawionych na głównych ulicach miasta i w ocenie policjantów jeżdżą dużo ostrożniej niż przedtem.

Jak się okazuje wciąż dużo kierowców, pomimo prowadzonych akcji, siada za kółkiem po spożyciu alkoholu. Policjanci z drogówki zatrzymali w tym roku aż 191 nietrzeźwych kierujących z czego aż 13-stu „wpadło” w grudniu. Jak pokazało podsumowanie roku, spadła w porównaniu z rokiem 2—5 ogólna liczba zdarzeń drogowych. Niestety miesiąc grudzień zapisał się w statystyce tragicznie – w wypadkach drogowych zginęło 3 osoby a 4 zostało ranne.

Jak pokazują statystyki najwięcej zdarzeń drogowych, bo aż 68,2% wszystkich w 2006r, powodowanych było przez kierujących samochodami osobowymi.

W roku 2007 policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego zapowiadają jeszcze bardziej intensywną walkę z piratami drogowymi oraz nietrzeźwymi kierowcami. Ze względu na wzrost ujawniania nietrzeźwych użytkowników dróg nadal prowadzone będą wzmożone działania mające na celu eliminowanie z ruchu właśnie tych kierowców, którzy stanowią potencjalne zagrożenie śmiercią na drodze. Policjanci nie zapominają także o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Planują na rok 2007 szereg spotkań edukacyjno profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa z dziećmi i młodzieżą, a także szeroką współpracę z Samorządem i ze wszystkimi podmiotami pozapolicyjnymi, którym bliskie jest bezpieczeństwo.


oficer prasowy KPP w Zambrowie
st. sierż. Ewelina Szlesińska


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę