Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Antyalkoholowa komisja coraz większa

Alkohol staje się coraz większym problemem miasta... Pokazują to choćby ostatnie badania przeprowadzone wśród uczniów miejskich szkół. I zapewne przekonanie, o tym że większy problemem należy zwalczać większymi siłami, przyświecało prezydentowi gdy powoływał nową Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Liczy ona aż 14 osób.

Do walki z alkoholem i alkoholizmem teraz staję znacznie więcej osób niż w latach poprzednich. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - bo o niej mowa zajmuje się m.in.: kontrolą punktów sprzedaży napojów alkoholowych i kierowaniem nadużywających trunków wyskokowych na obowiązkowe leczenie odwykowe. Dotychczas w tej Komisji "do walki z alkoholem" stawało – w zależności od roku – od 8 do 12 osób. W ubiegłym roku było to 10 osób, a w tym będzie aż 14. Prezydent Łomży pierwszym zarządzeniem, jakie wydał w tym roku powołał nową – większą Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży.
Oto jej pełny skład:
1. Przewodniczący - Wiesław Jagielak
2. Zastepca przewodniczącego - Paweł Kołakowski
3. Sekretarz - Mirosława Matejkowska
Członkowie:
4. Elżbieta Kozłowska
5. Hanna Kwiatkowska
6. Andrzej Marczyk
7. Sławomir Śliwecki
8. Dariusz Wyrwas
9. Piotr Klima
10. Agnieszka Zielewicz
11. Renata Szymańska
12. Alicja Mosiewicz
13. Stanisław Kaseja
14. Andrzej Wojtkowski
Dodajmy, że za pracę w Komisji należy się zapłata. Przewodniczący i jego zastępca mają po 50 %, a pozostali członkowie po 30 % najniższego wynagrodzenia określonego w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Dodatkowo przewodniczący Komisji może przyznać dodatkowe wynagrodzenie w wysokości do 25 % najniższego wynagrodzenia za pracę w Zespole d/s Kontroli Punktów Sprzedaży Alkoholu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę