Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Samorządowe wybory ponowne i uzupełniające

Tylko w jednym przypadku Sąd Okręgowy w Łomży unieważnił wyniki wyborów na radnego. Dotyczy to wyborów w okręgu nr 8 w gminie Kulesze Kościelne w powiecie wysokomazowieckim. Nieprawidłowości w pracy komisji, która wydała za dużo kart do głosowania w ocenie sądu mogły mieć wpływ na wynik wyborów, dlatego głosowanie trzeba będzie powtórzyć. Do urn szykować powinni się także mieszkańcy Starej Łomży nad rzeką i Siemienia Nadrzecznego, i gminy Radziłów.

W Kuleszach Kościelnych wojewoda podlaski już zarządził powtórzenie głosowania. Mieszkańcy wsi Stara Litwa i Kulesze Litewka do urn wyborczych pójdą 28 stycznia. Będą wybierać spośród tej samej trójki kandydatów co w listopadzie ubiegłego roku.

W sumie po listopadowych wyborach samorządowych do Sądu Okręgowego w Łomży wpłynęło siedem skarg wyborczych. Jeden protest – ten z Kulesz Kościelnych - został uwzględniony, innych ze względu na niewłaściwość prawną w ogóle nie był rozpatrywany, w pięciu kolejnych przypadkach, nawet jak sąd potwierdzał zarzuty to uznawał, że stwierdzone nieprawidłowości nie miały wpływu na wynik wyborów. Protesty wyborcze, poza Kuleszami dotyczyły także Łomży (2), gminy Kolno (2) i Piątnicy.

Wybory także w Łomży i Radziłowie
Mieszkańcy dwóch wsi w gminie Kulesze Kościelne nie są jedynymi, którzy niebawem będą ponownie wybierać swoich przedstawicieli do samorządu. 25 lutego do urn pójdą także mieszkańcy Starej Łomży nad rzeką, i Siemienia Nadrzecznego w gminie Łomża. Będą oni wybierać radnego, który zajmie miejsce zwolnione przez Jacka Albina Nowakowskiego, który w listopadzie wygrał wybory nie tylko na radnego, ale także na wójta gminy.
Na wyznaczenie daty wyborów czekają jeszcze mieszkańcy Radziłowa w powiecie grajewski. Tu ponownie trzeba wybrać wójta gminy, bo wybrany w listopadzie Kazimierz Gwiazdowski kilka tygodni później objął mandat poselski. W tym wypadku wybory zarządzić musi premier. Zgodnie z przedstawionym przez łomżyńską Delegaturę Państwowej Komisji Wyborczej kalendarzem wybory te mogłyby się odbyć 25 lutego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę