Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Milion „złotych” dwuzłotówek Łomży

Już w marcu Łomża znajdzie się na „złotej” polskiej dwuzłotówce. Będzie to jedna z 32 monet kolekcjonerskich serii „Historyczne miasta w Polsce”. Wyboru Łomży na monetę dokonał specjalny zespół historyków, pod przewodnictwem prof. Henryka Samsonowicza.

Przy wyborze miast, historycy brali pod uwagę przynajmniej 500-letnia tradycja posiadania samorządów, istotne znaczenie w dziejach Polski, ważny wkład w zasób jej kultury i rolę w strukturach administracyjnych kraju.
Emisje serii dwuzłotówek ze stopu Nordic Gold Narodowy Bank Polski rozpoczął 2 września 2005 roku od Gniezna. Co miesiąc wydawana jest nowa moneta. Na Łomżę zgodnie z harmonogramem NBP przyjdzie czas już w marcu tego roku. Moneta ukaże się w nakładzie 1 mln egzemplarzy. Złotą dwuzłotówkę Łomży będzie mógł mieć każdy. Monety będą wymieniane po cenie nominalnej, czyli za 2 złote w pięciu urzędach pocztowych na terenie miasta.

Dodajmy, że Łomża w kolekcji znalazła się jako jedyne miasto z północno-wschodniej Polski. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę