Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Coraz więcej interwencji

Główne zdjęcie
fot. archiwum

W 2006 roku łomżyńscy strażacy interweniowali co 7 godzin i 15 minut, a co 16 godzin wyjeżdżali do gaszenia pożaru. Łącznie w minionym roku na terenie miasta i powiatu wydarzyło się 1206 pożarów, tzw. miejscowych zagrożeń i alarmów fałszywych. To o około 20 % więcej niż rok wcześniej.

Najbardziej wzrosła ilość interwencji przy tzw. miejscowych zagrożeniach. Pod tym zwrotem kryją się przede wszystkim wyjazdy strażaków do wypadków drogowych. W 2006 roku było ich 629. To o ponad sto więcej niż wyjazdów do gaszenia pożarów.
Najwięcej interwencji strażacy podejmowali na terenie Łomży. Tu w minionym roku zdarzyło się 256 pożarów i 231 miejscowych zagrożeń. Kolejną pod względem interwencji jest gmina Piątnica. Łącznie na jej terenie interweniowano ponad 180 razy. Najrzadziej byli wzywani na teren gminy Przytuły, gdzie w sumie przez cały rok zanotowano zaledwie 11 wezwań.
Ze strażackich statystyk wynika, że najwięcej pożarów wybuchło w kwietniu (126), a najwięcej miejscowych zagrożeń było w lutym (134).

Nie zawsze jednak strażacy jechali do pomocy. W 2006 roku aż 54 razy wyjeżdżali ze swojej bazy niepotrzebnie. Tyle bowiem było fałszywych zgłoszeń.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę