Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Petarda zapaliła stodołę

Sylwestrowa noc w regionie minęła spokojnie – oceniają policjanci. Nie uniknięto jednak wypadków z petardami. Kilka minut po północy w Wąsoszu koło Grajewa odpalona petarda była przyczyną zapalenia się stodoły. W wyniku pożaru spłonął jej dach i znajdujące się w środku siano. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a ogień nie przeszedł na sąsiednie budynki. Według strażaków straty spowodowane petardą wyniosły ok. 15 tys. zł.

W Białymstoku 21-letni mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Piłsudskiego odpalił petardę na klatce schodowej. Nie zdążył jej jednak odrzucić. Fajerwerk eksplodował mu w rękach. Mężczyzna z urazem palca trafił do szpitala.

Jak podaje sierż. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca policyjne prośby i ostrzeżenia związane z zachowaniem trzeźwości za kierownicą. Jeszcze w starym roku, kilka minut przed północą białostoccy policjanci zatrzymali w Białymstoku na ul. Legionowej 19-letniego kierowcę mazdy. Okazało się, że młodzieniec jest pijany, bo w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Trzy godziny później w centrum Sokółki funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę poloneza. Badanie alkomatem wykazało, że wracający z sylwestrowej zabawy mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Łącznie w sylwestrowa noc policjanci zatrzymali 15 nietrzeźwych kierowców. Na szczęście na drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę