Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Na koniec roku silnie powieje

Wyjątkowo wietrznie ma być ostatniego dnia 2006 roku. Meteorolodzy ostrzegają przed skutkami silnego wiatru, który lokalnie może uzyskiwać prędkość nawet do 100 kilometrów na godzinę. Możliwe jest wystąpienie zniszczeń w postaci połamanych drzew, uszkodzeń sieci energetycznych a nawet pozrywanie dachów budynków.

Zgodnie z komunikatem Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku wietrznie zacznie się robić już w sylwestrowy poranek. Przewiduje się wystąpienie okresami silnego i bardzo silnego porywistego  wiatru od godz. 09.00 do godz. 24.00. Będzie wiało z kierunków południowo-zachodniego i zachodniego. W województwie podlaskim średnia prędkości wiatru ma wynieść od 35 do 50 km/h , ale w porywach będzie ona dochodziła do 70-90 km/h, a lokalnie nawet do 100 km/h - ostrzegają meteorolodzy.
W takich warunkach połamane gałęzie drzew, nawet powalone całe drzewa, nie są czymś nadzwyczajnym. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że skutkami sylwestrowej wichury mogą być także zniszczenia zabudowań, zrywanie dachów, uszkodzenia wież i kominów, zrywanie linii napowietrznych i utrudnienia komunikacyjne.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę