Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Na radosny czas oczekiwania.......Wigilia w Stowarzyszeniu Kobiet z Problemem Onkologicznym

Helena Putkowska wt, 04 grudnia 2012 09:08

Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta. W naszej rodzinie - Stowarzyszeniu Kobiet z Problemem Onkologicznym, od początków istnienia organizujemy spotkania opłatkowe. 3 grudnia 2012 roku godz.17°° uczestniczyłyśmy we Mszy świętej koncelebrowanej przez J.E.ks biskupa Tadeusza Bronakowskiego, naszego opiekuna duchowego księdza Andrzeja Godlewskiego i ks. Tomasza Chudzińskiego w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, przy Parafii Krzyża Świętego w Łomży. Na radosny czas oczekiwania - na przyjście na świat Największej Miłości – Jezusa narodzonego w Stajence Betlejemskiej homilię wygłosił J.E.ks. Biskup.

IX Otwarty Dzień w Onkologii

Helena Putkowska so, 27 października 2012 16:18

27 października 2012r Kolejny raz nasze Stowarzyszenie, wspólnie ze Szpitalem Wojewódzkim w Łomży, tym razem za własne fundusze, zorganizowało Otwarty Dzień w Onkologii.

"WIARĄ GÓRY PRZENOSIĆ". Pielgrzymka Łomżyńskich Amazonek do Częstochowy

Helena Putkowska śr, 10 października 2012 18:23

W piątek 5 października 2012 roku udałyśmy się na Jasną Górę w Częstochowie, na XV Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi pod hasłem „Wiarą góry przenosić”.

Ciesz się życiem - powitanie lata 2012r

Helena Putkowska pon, 09 lipca 2012 12:29

Tym hasłem corocznie kończymy obchody Czerwcowych Dni Walki z Rakiem, podsumowujemy mijający rok w Stowarzyszeniu i witamy lato. W tym roku, dodając życia do dni naszych, zorganizowałyśmy grilla w Nowogrodzie. Popatrzcie jak miło i wesoło upływał nam czas.

Czerwcowe Dni Walki z Rakiem

Helena Putkowska cz, 07 czerwca 2012 20:05

Symbolem tej akcji był żonkil. Uważano, że ten kwiat jest znakiem nadziei, ponieważ sadzi się go jesienią, przez zimę roślina jakby obumiera, a wiosną zakwita, budzi się do nowe¬go życia. Stąd ten kwiat symbolizuje triumf miłości i życia nad śmiercią. Już w latach 90-tych żonkil uważany był przez wszystkie Amazonki za symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową. Jako symbol nadziei Żonkil na¬dal pomaga promować walkę z rakiem piersi.

Spotkanie Wielkanocne 2012

Helena Putkowska wt, 17 kwietnia 2012 10:28

Chociaż już po Wielkanocy ale w naszym Stowarzyszeniu jeszcze przedłużenie Świąt. 16 kwietnia 2012 zorganizowałyśmy tradycyjne spotkanie wielkanocne. Zaszczycili nas swoją obecnością: nasz opiekun duchowy ks. Andrzej Godlewski i zawsze niezawodny ks. Tomasz Chludziński oraz nasze kochane przyjaciółki Krysia Borkowska i Tereska Witkowska. Obecne - większość naszych koleżanek. Tradycyjnie uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej w intencji chorych na nowotwory i zmarłych koleżanek. Słowo Boże skierował do nas ks.Tomasz. Po modlitwie, życzyliśmy sobie i naszym rodzinom, pełnego zanurzenia się w Miłości Miłosiernej Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech zmartwychwstały Pan błogosławi nam wszystkim. A oto kilka fotek ze spotkania.

Spotkanie opłatkowe w Stowarzyszeniu,5 XII.2011r

Helena Putkowska wt, 06 grudnia 2011 10:40

Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta. W naszej rodzinie - Stowarzyszeniu Kobiet z Problemem Onkologicznym, od początków istnienia organizujemy spotkania opłatkowe.

VIII Otwarty Dzień w Onkologii

Helena Putkowska so, 19 listopada 2011 13:58

19 listopada 2011r Kolejny raz nasze Stowarzyszenie, wspólnie ze Szpitalem Wojewódzkim, za fundusze uzyskane z Urzędu Miasta w Łomży, zorganizowało Otwarty Dzień w Onkologii.

18 URODZINY STOWARZYSZENIA

Helena Putkowska nie, 23 października 2011 13:21

19 października obchodziłyśmy naszą „osiemnastkę”. Z tej to okazji zorganizowałyśmy uroczystą kolację w Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie. Były z nami nasze sponsorki – przyjaciółki Dorota Karwowska Renia Dobrakowska oraz Alicja Jaszczuk z Radia Nadzieja. O historii naszego Stowarzyszenia możecie poczytać w Biuletynie nr 57 wydanego z okazji naszego 15- lecia. A teraz do obejrzenia kilka zdjęć z imprezy

Ciesz się życiem - powitanie lata 2011 r

Helena Putkowska pon, 27 czerwca 2011 20:25

Tym hasłem corocznie kończymy obchody Czerwcowych Dni Walki z Rakiem, podsumowujemy mijający rok w Stowarzyszeniu i witamy lato.

Sponsorzy XIV Czerwcowych Dni Walki z Rakiem

Helena Putkowska nie, 12 czerwca 2011 13:49

Dziękujemy SPONSOROM XIV Czerwcowych Dni walki z Rakiem: Bank Spółdzielczy w Piątnicy Drukarnia "Kamil Borkowski" Filharmonia Kameralna w Łomży Hotel i Restauracja "ZBYSZKO" Irena Dobrakowska "Multi Pharme" Kwiaciarnia "Ogrodnik" Miejski Dom Kultury Premedicum – Promocja Zdrowia Kosmetologia Kosmetyczna Sprzedaż i serwis aparatury medycznej „ Medic „ System Ochrony „ AMBRELA „ Teresa Matuszelańska Urząd Miasta w Łomży Wanda i Tadeusz Wałkuscy – Hurtownia alkoholi Wpłaty sponsorów i dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów uroczystości oraz na działalność statutową Stowarzyszenia m. in. wydawanie Biuletynu Informacyjnego i innych publikacji o tematyce onkologicznej, profilaktykę chorób nowotworowych, organizowanie Dnia Otwartego w Onkologii, pomoc osobom chorym na raka oraz organizowanie rehabilitacji dla kobiet po amputacji piersi. Serdecznie dziękujemy. Bądźcie zawsze z nami.

Ostatkowy bal maskowy

Helena Putkowska śr, 09 marca 2011 17:11

I..... już skończył się karnawał.Pożegnaliśmy go miło i wesoło. Nasza koleżanka Hela, zorganizowała nam bal maskowy. Było dużo zabaw i konkursów z nagrodami.Dziękujemy Ci za to Helu. Jeśli obejrzycie nasze zdjęcia, zobaczycie jak wybornie bawiłyśmy się .

Spotkanie opłatkowe w Stowarzyszeniu Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. 6 grudnia 2010r

Helena Putkowska wt, 07 grudnia 2010 09:02

Jak co roku przygotowałyśmy spotkanie opłatkowe w naszym Stowarzyszeniu. O godz.17°° uczestniczyłyśmy we Mszy świętej sprawowanej przez naszego opiekuna duchowego, księdza Andrzeja Godlewskiego, w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Dalsza część spotkania odbyła się w Sali Jana Pawła II. Jak co roku nie zabrakło gości i sponsorów na czele z J.E .ks. Biskupem Tadeuszem Bronakowskim. Były przemówienia gości, życzenie i refleksje. Wspólny śpiew kolęd. Do Świąt jeszcze daleko a u nas, atmosfera już świąteczna.

Kurs układania kompozycji kwiatowych

Helena Putkowska wt, 23 listopada 2010 19:18

Ostatnio uczestniczymy w kursie układania kompozycji kwiatowych. Zajęcia prowadzi Pani Janina Rogowska, instruktorka Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnem. Zobaczcie sami, co już umiemy zrobić.

VII Otwarty Dzień w Onkologii

Helena Putkowska wt, 09 listopada 2010 07:45

13 listopada 2010r [ sobota ] w godzinach 9.00 – 13.00 Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży już po raz siódmy zorganizowało Otwarty Dzień w Onkologii. Kobiety, które nigdy nie były u onkologa mogły zgłosić się na badanie do specjalisty, zrobić z roku na rok odkładaną mammografię czy usg a także uzyskać informacje na temat profilaktyki chorób nowotworowych, samobadania piersi oraz możliwości uzyskania pomocy. W tym roku z tej szansy skorzystało 95 pań.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni

Helena Putkowska wt, 22 czerwca 2010 14:38

Część naszych członkiń bierze udział w programie „Niedaleko pada jabłko od jabłoni” i programie „Powroty” organizowanym przez Podlaskie Forum Doradztwa Kariery. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

II edycja konkursu literackiego „Pokonać los"

Helena Putkowska pt, 11 czerwca 2010 11:09

II edycja konkursu literackiego „Pokonać los" Pierwsza edycja, której pomysłodawczynią była Anna Dąbrowska odbyła się w roku 2000. Zapraszamy wszystkie osoby, które zetknęły się z chorobą nowotworową o zapisanie i przekazanie innym swoich przeżyć, przemyśleń - słowem o przedstawienie na forum publicznym, jak wyglądała ich walka z chorobą. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które same chorowały na raka, członkowie ich rodzin, przyjaciele i inne osoby, których choroba dotknęła - w różny sposób. Prace można składać w siedzibie Stowarzyszenia Al. Piłsudskiego lla p. 410 w godz. 10.00 13.00 - w wersji pisemnej i elektronicznej; można również przesłać pocztą lub elektronicznie na adres: amazonki.lomza@gmail.com. Na prace czekamy do połowy września, a wyniki będą ogłoszone podczas akcji: „Październik Miesiącem Szansy - Zdążyć przed rakiem".

Spotkanie Wielkanocne 2010r

Helena Putkowska cz, 29 kwietnia 2010 21:42

Spotkanie Wielkanocne 2010r Spotkania wielkanocne i spotkania opłatkowe weszły na stałe do naszych stowarzyszeniowych zwyczajów. Jak zwykle odbyło się w w Centrum Katolickim im Jana Pawła II. Przybyli na nie J.E ks. b-p Tadeusz Bronakowski oraz ks. Tomasz Chludziński . A oto kilka fotek ze spotkania.

VI Otwarty Dzień w Onkologii

Helena Putkowska pon, 23 listopada 2009 15:17

21 listopada 2009r [ sobota ] w godzinach 9.00 – 13.00 Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży już po raz szósty zorganizowało Otwarty Dzień w Onkologii. Kobiety, które nigdy nie były u onkologa mogły zgłosić się na badanie do specjalisty, zrobić z roku na rok odkładaną mammografię czy usg a także uzyskać informacje na temat profilaktyki chorób nowotworowych, samobadania piersi oraz możliwości uzyskania pomocy.

Ciesz się życiem - powitanie lata 2009.

Helena Putkowska pt, 03 lipca 2009 18:40

Pod tym hasłem Kobiety ze Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w tym roku powitały sezon wypoczynkowy 2009 . 2 lipca zostałyśmy zaproszone do Starej Łomży, na grilla do naszej koleżanki Heli Wronowskiej. Bawiłyśmy się wspaniale. Dziękujemy Ci Helu za zaproszenie i przygotowanie imprezy.

« · «« · 1 · 2 · 3 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę