Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Minister Marek Sawicki: „Są refundacje wywozowe do przetworów mlecznych”

Starania ministra Marka Sawickiego zakończyły się pełnym sukcesem. Od jesieni ubiegłego roku, z uwagi na pogarszającą się sytuację na rynku mleka i produktów mleczarskich, Marek Sawicki - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podejmował intensywne działania w Unii Europejskiej w celu przywrócenia refundacji wywozowych do przetworów mlecznych, szukając poparcia dla tej inicjatywy zarówno w Komisji Europejskiej, jak i wśród pozostałych krajów członkowskich UE. Pod koniec października 2008 r. wystosował w tej sprawie wniosek do Komisarz Mariann Fischer Boel. Podniósł tą kwestię także na Radzie Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w dniu 29 listopada 2008 r. Z uwagi na zbliżające się posiedzenie Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w dniu 19 stycznia br., ponownie wystąpił z wnioskiem o przywrócenie refundacji wywozowych do przetworów mlecznych. Komisarz Mariann Fischer Boel zobowiązała się do wprowadzenia w przyszłym tygodniu refundacji wywozowych do masła, serów oraz odtłuszczonego i pełnego mleka w proszku.

 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę