Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

PSL broni polskiej gospodarki

PSL zaproponuje rządowi projekt ustawy unieważniającej niekorzystne dla klientów umowy na opcje walutowe z bankami. Poinformował o tym po posiedzeniu Naczelnego Komitetu Wykonawczego prezes PSL, wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie obok prezesa PSL uczestniczył także przewodniczący Rady Naczelnej PSL, wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski oraz przewodniczący Klubu Poselskiego PSL Stanisław Żelichowski.

 
2009-02-07
 

Jeśli rząd nie zgodzi się na takie rozwiązania, Klub Poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego sam wniesie do Sejmu projekt takiej ustawy. - Zebraliśmy zarówno ekspertyzy prawne, jak i opinie instytucji rządowych i Prokuratorii Generalnej; będziemy zmierzali do tego, by w pracach rządu podjąć tego rodzaju działania prawne, jeśli nie - to będziemy wnioskować o uchwalenie odpowiedniej ustawy tak, aby ten problem został jasno i gruntownie wyprostowany – wicepremier Waldemar Pawlak. PSL chce również wyjaśnienia okoliczności podpisywania umów na opcje. To nie były umowy podpisywane z pistoletem przy głowie, ale ich postanowienia są rażąco dyskryminujące jedną ze stron - klienta - i zakładają niesymetryczność korzyści. Banki zabezpieczały tu swoje możliwe straty np. maksymalną kwotą, która może zostać wypłacona; po stronie klientów takiej granicy nie było. Zdaniem wicepremiera, większość tych operacji wykonywały cztery banki. - Dodatkowo konsekwencje spekulacji będą przenoszone na wielu klientów i kredytobiorców, którzy pobrali kredyty denominowane w walutach; w konsekwencji może to doprowadzić do trudnej sytuacji wielu klientów banków, na to nie można pozwolić – podkreśla prezes PSL, minister gospodarki Waldemar Pawlak.


Obejrzyj całą konferencję


Relacja Onet


Relacja Onet


Relacja Wirtualna Polska


Gazeta Wyborcza

Autor: Robert Matejuk

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę