Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Coraz częściej wybieramy sztuczne choinki. Podlascy leśnicy chcą to zmienić

Podlascy leśnicy zachęcają do kupowania choinek prosto z lasu. Dołączają do nich świąteczne życzenia, specjalne certyfikaty, prowadzą też pogadanki na temat wyższości naturalnych świerków nad sztucznymi. Z roku na rok spada bowiem zainteresowanie żywymi drzewkami. Ludzie wolą sztuczne, bo są wieloletnie i łatwiejsze w utrzymaniu. "Tradycja zanika. Zapach świeżej choinki dla wielu nie jest już tak istotny, a poza tym gospodynie nie chcą sprzątać opadającego igliwia" - mówi zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów - Wojciech Stankiewicz.

Pracownicy Nadleśnictwa Dojlidy dołączają do choinek świąteczne i noworoczne życzenia oraz specjalne certyfikaty. Zachętą do kupowania żywych choinek mają być także ich niskie ceny. W Augustowie w zależności od wysokości kosztują one od 7 do 20 złotych. W innych częściach województwa np. w Białymstoku czy Łomży około 2 metrowe drzewko kupimy za 20 - 25 złotych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę