Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyński sąd jeszcze raz zajmie się głośnią sprawą ojcobójstwa w Giełczynie

Na wokandę Sądu Okręgowego w Łomży wróciła dziś głośna sprawa przeciwko mieszkańcowi Giełczyna, oskarżonego o zabójstwo ojca. Sąd pierwszej instancji uniewinnił sprawcę, ale Sąd Apelacyjny w Białymstoku, na skutek rewizji prokuratora zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia. Proces ma charakter poszlakowy i dotyczy wyjątkowo makabrycznego zdarzenia. Zeznający w sprawie świadkowie mówią o wielokrotnych bójkach i ostrych kłótniach pomiędzy ojcem i synem. Ojciec groził synowi m.in. że sprzeda dom i gospodarstwo i wyprowadzi się do Opola, do niedawno poznanej kobiety. 25 marca 2001 roku wieczorem w ich domu doszło prawdopodobnie do ostatecznego rozstrzygnięcia.

Zdaniem prokuratury okręgowej w Suwałkach, po kolejnej kłótni syn uderzył ojca w głowę obuchem siekiery lub metalowym prętem. W śledztwie nawet przyznał się do tego, ale potem zmienił zeznania. Sąsiadom, którzy pytali syna gdzie jest ojciec, odpowiadał że wyjechał do Grajewa. Ponad miesiąc później wędkarze pływający w widłach Biebrzy i Narwi znaleźli ciało. Było ono w takim stanie, że biegli z Zakładu Medycyny Sądowej nie byli w stanie określić przyczyny zgonu. Sąd Okręgowy w Łomży w 2002 roku uwolnił Wiesława K. od zarzutu zabójstwa ojca. Sąd apelacyjny w Białymstoku jednak podzielił wątpliwości suwalskiej prokuratury i uznał, że sąd oparł swój werdykt jedynie na analitycznej ocenie dowodów w tej sprawie. Sprawca, który po pierwszej rozprawie wyjechał za granicę, był poszukiwany listem gończym. Nadal nie przyznaje się do winy, ale – jak powiedział dziś prokurator – urząd oskarżycielski zgromadził w tej sprawie dowody wystarczające do jego skazania za ojcobójstwo. Proces będzie kontynuowany 15 stycznia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę