Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Prezesi spółdzielni mogą być radnymi

Główne zdjęcie
od lewej: Jerzy Brodziuk, Zbigniew Lipski

Wojewoda podlaski Jan Dobrzyński nie dopatrzył się naruszenia prawa poprzez zasiadanie w łomżyńskiej Radzie Miasta prezesów spółdzielni mieszkaniowych. Wątpliwości czy radni prezesi Zbigniew Lipski i Jerzy Brodziuk działają w samorządzie legalnie miał przewodniczący RM Wiesław Grzymała. W jego ocenie mógł być naruszony artykuł tzw. antykorupcyjny ustawy o samorządzie gminnym (Art. 24 f). O rozstrzygnięcie wątpliwości Grzymała poprosił wojewodę Dobrzyńskiego, a ten jego obaw nie podzielił.

 
Przewodniczący Rady Wiesław Grzymała w pismie wysłanym do wojewody Jana Dobrzyńskiego podnosi, że zgodnie z obowiązującym prawem radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, a spółdzielnie mieszkaniowe takim mieniem dysponują. Dlatego Grzymała prosi wojewodę o rozstrzygniecie problemu czy w łomżyńskiej Radzie Miasta może zasiadać Zbigniew Lipski prezes SM Perspektywa i Jerzy Brodziuk wiceprezes ŁSM.
Teraz do listu przewodniczącego Grzymały ustosunkował się wojewoda. Jak podał Adam Dębski rzecznik prasowy wojewody podlaskiego w ocenie biura prawnego wojewody radni prezesi z Łomży zasiadając w Radzie Miasta prawa nie łamią, bo mienie gminne które spółdzielnie wykorzystują to wieczyste dzierżawy gruntów.   

Przypomnijmy list Grzymały do wojewody zbulwersował obu prezesów. Podnosili oni, że przewodniczący kierował się przesłankami politycznymi i chciał doprowadzić od usunięcia z Rady Miasta dwóch najważniejszych opozycyjnych radnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę