Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pamiątki po Hance Bielickiej trafiły do II Liceum w Łomży.

Główne zdjęcie
dyrektor szkoły Józef Przybylski z pamiątkami po Hance Bielickiej

Statuetka przyznanego w 1986 roku "Wiktora" dla osobowości telewizyjnej i jeden z kapeluszy Hanki Bielickiej trafiły do Łomży. Siostrzenica aktorki, Barbara Wudarska, przekazała pamiątki po artystce II Liceum Ogólnokształcącemu w Łomży. W budynku tej szkoły - dawnym gimnazjum żeńskim - uczyła się niegdyś Hanka Bielicka. Dotychczas najważniejszą pamiątką po wybitnej absolwentce było w szkole zdjęcie ofiarowane przez Hankę Bielicką 10 lat temu, teraz będzie nią Nagroda Akademii Telewizyjnej.

"Wiktor" Hanki Bielickiej
"Wiktor" Hanki Bielickiej
Pamiątki po popularnej łomżyniance wzbogaciły na razie zbiory w auli szkolnej, która od miesiąca nosi imię Hanki Bielickiej. Dyrektor II LO, Józef Przybylski ma nadzieję, że kiedyś uda się stworzyć w Łomży wystawę poświęconą znanej aktorce. II Liceum Ogólnokształcące to jedno z trzech miejsc w Łomży, gdzie gromadzone są pamiątki po Hance Bielickiej. Eksponaty związane z niezwykłą łomżynianką znaleźć można również w saloniku Hanki Bielickiej w Centrum Katolickim i w Państwowym Domu Dziecka w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę