Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: wycinka drzew

30 drzew, głównie wierzb, topól i jarzębów zostanie wyciętych tej jesieni przy łomżyńskich ulicach. Jako pierwszą wycięto wierzba płaczącą, która rosła obok łomżyńskiego studia Radia Białystok. Było to jedno z najstarszych drzew w Łomży. Wierzba, to część zabytkowego drzewostanu z ogrodu zakładanego przy ul. Sadowej przez nieżyjącego już obecnie wicedyrektora Banku Rolnego w Łomży Franciszka Szulborskiego i jego żonę, nauczycielkę Zofię Szulborską. Państwo Szulborscy mieszkali w przedwojennej oficynie, znajdującej się w głębi posesji przy obecnej ulicy Sadowej 8. Przed wojną posadzili wokół domu m.in. płaczące wierzby, sosny, graby, modrzewie, lipy i dzikie róże.

Najokazalsza wierzba nie oparła się zębowi czasu. Jak ustalili członkowie specjalnej komisji z urzędu miejskiego, drzewo mogło się złamać przy silniejszych podmuchach wiatru. Dlatego mimo protestu kilkorga mieszkańców okolicznych domów, zostało wycięte. Okazało się, że wierzba trzymała się tylko na resztkach pnia i kory – całe wnętrze było spróchniałe. Wiosną w miejscu wyciętej dziś wierzby, zostanie posadzone nowe drzewo.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę