Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Pierwsza sesja w poniedziałek

W najbliższy poniedziałek na pierwszej sesji spotkają się nowi radni Łomży. Sesję zwoła Maciej Głaz przewodniczący byłej Rady Miasta. Jak zapowiada w środę będzie podpisywał i wysyłał do radnych elektów zaproszenia na pierwszą sesję w nowej kadencji samorządu.

Wczoraj (poniedziałek 20 listopada) w Dzienniku Ustaw ukazało się Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej o zbiorczych wynikach wyborów do rad na obszarze całego kraju. Od tej publikacji biegnie siedmiodniowy termin jaki jest na zwołanie pierwszej sesji nowych rad samorządów. Obowiązek ten ciąży na przewodniczący starej rady.

Radni – zarówno gmin, miast, powiatów jak i województwa - pierwsze sesje rozpoczynają od złożenia ślubowania. Później wybiera się przewodniczącego rady i jego zastępców, a w przypadku rad powiatów i sejmików województw także odpowiednio starostę lub marszałka, ich zastępców i pozostałych członków zarządów. 

Podczas  poniedziałkowej sesji Rady Miasta Łomża, mimo że będzie już po drugiej turze wyborów prezydenckich i najprawdopodobniej będzie znany ich wynik, władzy w mieście nie przejmie „nowy” prezydent. Radni na odebranie od prezydenta elekta przysięgi będą musieli poczekać na oficjalne obwieszczenie wyników głosowania w Dzienniku Ustaw.  

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę