Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Znany biznesmen z Łomży pójdzie jednak do więzienia.

Jerzy Tadeusz W. – znany biznesmen z Łomży pójdzie jednak do więzienia. Sąd rejonowy w Dębicy skazał go na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok dębickiego sądu finalizuje sprawę, która swój początek miała w 2000 roku. Policja wpadła na ślad grupy przestępczej, zajmującej się m.in. obrotem towarów pochodzących z kradzieży i oszustwa. Jednym z jej filarów był łomżyński biznesmen, właściciel bardzo dużej hurtowni spożywczej o zasięgu ponadregionalnym. Prokurator zarzucił mu m.in. posługiwanie się nieprawdziwymi fakturami, co miało powodować uszczuplenie lub unikanie podatku VAT a także obrót towarami o wartości co najmniej 300 tys. złotych, mimo że wiedział że są nielegalne. Jest to zarzut tzw. paserki umyślnej.

Sąd w rozpatrywał sprawę trzy lata temu, przesłuchał ponad 70 świadków m.in. z Dębicy, Warszawy i niektórych miast na Śląsku. Uznał wówczas, że Jerzy W. wprawdzie dopuścił się paserstwa, ale nieumyślnie. Od tego wyroku zażalenie złożyła Prokuratura okręgowa w Łomży. Sąd w Dębicy otrzymał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Utrzymał zarzut paserstwa umyślnego i skazał go za to na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności oraz grzywnę. Wyrok nie jest prawomocny.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę