Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nie odśnieżysz chodnika - będziesz musiał sięgnąć do portfela.

Zlekceważenie tego obowiązku może kosztować nawet 500 zł, a mandat wystawi Straż Miejska. O obowiązku odśnieżania chodników pamięta coraz więcej mieszkańców. Ale mimo tego Straż Miejska każdej zimy ma masę pracy z zapominalskimi - odśnieżają, ale dopiero po upomnieniu przez strażników mówi zastępca komendanta łomżyńskiej Straży Miejskiej, Zbigniew Gadziński. Dlatego dzisiaj od rana strażnicy odwiedzają mieszkańców Łomży i przypominają o ich obowiązkach. Wiele osób unika odśnieżania tłumacząc, że to obowiązek służb miejskich. Ale to, kiedy chodnik odśnieża miasto, a kiedy właściciel przyległej posesji jasno określają przepisy.

- Jeżeli jest pas zieleni, który oddziela chodnik od posesji - odsnieża zarządca drogi. Jeżeli pasa nie ma - właściciel posesji - tłumaczy Gadziński. Brak reakcji na upomnienia strażników może się skończyć mandatem od 20 do 500 zł. Każdego roku Straż Miejska wystawia mniej mandatów za nieodśnieżanie chodników. Co ciekawe, większość z nich trafia co roku do tych samych osób.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę