Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Spółdzielnie nie kupią ziemii za 1% ich warości

Spółdzielnie Mieszkaniowe z Łomży nie będą mogły kupować od miasta za 1% wartości działek do których mają prawa użytkowania wieczystego. Wojewoda Podlaski Marek Strzaliński unieważnił uchwaloną pod koniec kwietnia przez Radę Miejską Łomży uchwałę dającą nadzwyczajne ulgi dla spółdzielni mieszkaniowych które chciałyby odkupić od miasta takie ziemie.

Jak uzasadnił swoją decyzje wojewoda to prezydent miasta gospodaruje gminnym zasobem nieruchomości i to on może wnioskować do Rady uchwalenie specjalnych ulg przy sprzedaży majątku miasta. W przypadku tej uchwały inicjatorem nie był Prezydent Łomży, ale Klub Radnych, który też sam przygotował odpowiedni projekt uchwały. Zdaniem wojewody było to na tyle istotne naruszenie naruszenie prawa, że w konsekwencji zmuszony jest powyższą uchwałę unieważnić.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę