Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Nowa większość w Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Nieoczekiwanie koalicję SLD-UP, PSL i Podlaskiej Inicjatywy Ludowej (to coś co powstało z Samoobrony) zastąpiła koalicja PO-PiS, LPR i resztek z PIL. Wczoraj radni województwa na jednej sesji odwołali Przewodniczącego sejmiku, i jego zastępcę. Pierwszy Zbigniew Krzywicki to wysoki działacz SLD, drugi Adam Dobroński jest szefem PSLu. Nowym przewodniczącym Sejmiku radni wybrali Krzysztofa Putrę z klubu Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, a jego nowym zastępcą został Marek Wasilewski z Ligi Polskich Rodzin. Bez zmian w zarządzie Sejmiku pozostał tylko Antoni Cichocki z PIL.


Radni odwołali także ze stanowiska wicemarszałka Jana Kamińskiego z Podlaskiej Inicjatywy Ludowej. Wniosek o to odwołanie złożył marszałek województwa Janusza Krzyżewski z SLD i to ten wniosek był pretekstem do nieoczekiwanej zmiany miejsc we Władzach Sejmiku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę