Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Pierwszy obywatel

- To człowiek o ogromnej pasji tworzenia i dzielenia się z innymi - tak o Jacku Szymańskim pierwszym Honorowym Obywatelu Powiatu Łomżyńskiego mówi starosta Wojciech Kubrak. Przed południem radni powiatu ziemskiego przyznali twórcy Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża tytuł Honorowego Obywatela. Po południu wraz ze specjalną statuetką wręczono go Jackowi Szymańskiemu.

Radni Powiatu Łomżyńskiego tytuł Honorowego Obywatel przyznali Jackowi Szymańskiemu w „podzięce za dokonania” i „godną naśladowania serdeczną wieź z ziemią łomżyńską”.
Uzasadniając przyznanie tytułu i wymieniając zasługi laureata starosta łomżyński przypomniał, że Jacek Szymański urodził i wychował się w Łomży. Tutaj też przechodził koleje szczeble edukacji by ostatecznie poprowadzić się do Gdańska, gdzie ukończył wydział wokalno-aktorski tamtejszej Akademii Muzycznej.
Z Łomżą i ziemią łomżyńską nie zerwał więzi. Po latach w 1994 powrócił jako artysta by zaśpiewać w dworku Lutosławskich w Drozdowie. Tak też narodził się Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, którego Jacek Szymański jest po dzień dzisiejszy dyrektorem artystycznym.
Wręczając mu tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Łomżyńskiego przewodniczący Rady Powiatu Henryk Kłosiński podkreślał, że „teraz ma nie tylko przyjemność, ale i obowiązek sławić ziemię łomżyńską”.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
cz, 26 października 2006 15:29
Data ostatniej edycji: cz, 26 października 2006 16:10:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę