Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Statek pasażerski zacumował przy plaży miejskiej w Łomży

Główne zdjęcie
fot. Ksebki

Wodolotem mogą popływać po Narwi wszyscy chętni. Przy plaży miejskiej w Łomży zacumowała jednostka, która na co dzień pływa po jeziorach mazurskich. Niestety podczas pływania po rzekach wodolot nie może rozwinąć pełnej prędkości. Dlatego, chociaż napędza go potężny silnik strugo-wodny, rejsy po Narwi będą miały charakter spacerowy.

Jednostka przypłynęła z portu Ruciane Nida mówi Eugeniusz Faryj. Podróż trwała dwa dni, przez Śniardwy, Seksty, Roś, Pisę i Narew. Statek ma silnik o mocy 500 km, 25 cm zanurzenia, ale aż 22 metry długości. A to sprawia załodze masę kłopotów podczas pływania po Narwi. Jeden z takich manewrów skończył się na brzegu, ponieważ załodze nie udało się zmieścić statkiem w zakręcie. Jednostka pływa do Nowogrodu i w stronę Bronowa. Trasa zależy od pasażerów, a najkrótsze rejsy trwają godzinę. Jak zapewnia załoga, wodolot Faryj 2 będzie cumował przy łomżyńskiej plaży miejskiej do końca przyszłego tygodnia.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę