Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Uwaga - salmonella

Osiem osób, uczestników jednego z przyjęć komunijnych w Łomży trafiło w tym tygodniu do szpitala z objawami zatrucia prawdopodobnie salmonellą. Sanepiod bada co mogło być przyczyną zatrucia. Wiadomo, że wszyscy są mieszkańcami Łomży, że sa to osoby dorosłę, i że byli na tym samym przyjęciu komunijnym zorganizowanym w prywatnym domu.

To dość nietypowy i pierwszy w województwie odlaskim w tym roku przypadek zbiorowego zatrucia salmonellozą. Za zwyczaj jeśli już dochodzi do zatruć na tak dużą skalę to w restauracjach, a nie domach prywatnych.

Z około 2500 gatunków bakterii salmonelli znanych człowiekowi kilkaset wywołuje poważne zatrucia. Najcześciej gdy spożywane są produkty z niegotowanych jaj lub mięsa. Szczególne zasługi ma tu polski przysmak "tatar".

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę