Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Studenci z Łomży zarobili na naukę za granicą.

50 studentów Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży wróciło z praktyk w Wielkiej Brytanii. Na podstawie umowy podpisanej między angielską firmą i uczelnią przez dwa miesiące praktyk zarabiali na swoją edukację. Uczelnia w planach rozszerzenie praktyk o współpracę z niemieckim koncernem Volkswagen. Praktyki w koncernie motoryzacyjnym mają być efektem współpracy uczelni z niemiecką politechniką. Jej studenci są właśnie w Łomży w ramach wymiany studenckiej.

 "Są to studenci z Politechniki w ęłęóGlauchau. Ich uczelnia działa pod atronatem Volkswagena. Chcemy doprowadzić do tego, żeby nasi studenci mogli odbywać specjalistyczne praktyki w niemieckim koncernie" mówi Roman Engler rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. Już teraz uczelnia współpracuje min z brytyjskimi firmami. Z praktyk za kanałem La Manche wróciło 50 studentów. Przez dwa miesiące zdobywali doświadczenie i zarabiali na swoją edukację. Łomżyńscy studenci zostali bardzo dobrze ocenieni przez brytyjską firmę. Dzięki temu w przyszłym roku na praktyki wyjedzie z Łomży dużo większa grupa. "Podpisalismu już umowę na zagraniczne praktyki zagraniczne na przyszły rok. Umowa dotyczy 120 studentów - to więcej niż na Uniwesytecie Warmiński-Mazurskim czy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dzięki tym praktykom studenci mogą zarobić na swoją naukę. " Kilkunastu studentów WSA korzysta także z praktyk indywidualnych w Stanach Zjednoczonych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę