Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Bociany szykują się do odlotów ale i tak nastąpią one później niż zwykle

Zdaniem ornitologów, część bocianów pozostanie u nas trochę dłużej, gdyż ze względu na spóźnioną i chłodną wiosnę wydłużył się ich okres lęgowy. Jednak te bociany, które przyleciały do nas najwcześniej, już zbierają się na polach w tak zwane sejmiki. "W takim stadzie może być ich nawet kilkaset"-mówi Łukasz Mejna z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Dnie i noce bociany spędzają już na łąkach. Czekają na odpowiednie prądy i jak jest dobra pogoda -odlatują.

Ptaki nie śpieszą się tak jak wiosenną porą. Podczas podróży urządzają sobie dłuższe przestoje, znowu oczekują na korzystne dla nich prądy powietrzne i wypatrują miejsc, w których mogą znaleźć dużo pokarmu. Podróż bocianów potrwa ponad 2 miesiące. Przelecą prawie 10 tysięcy kilometrów. Bociany wrócą do nas za rok, ale nie wszystkie. Urodzone w tym roku młode zostaną w Afryce. Przylecą dopiero za dwa lata. W lutym nasze boćki zaczną się zbierać do powrotu. Pierwsze dotrą do Polski w drugiej połowie marca.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę